ne 6.3.2022

Béčko odstartovalo jaro vítězně

Výborně vstoupila do jarní části MSFL juniorka Baníku. Na umělé trávě na Vistě porazila druhou Olomouc B 3:1 a Hanákům se v tabulce přiblížila na dva body.

Baníku měl v očekávaném utkání výborný nástup. Nejprve se k přesnému zakončení po centru na zadní tyč dostal Jaroň a prakticky vzápětí podnikli domácí další akci po levé straně a Šín z malého vápna hlavičkou dorazil balon podruhé do olomoucké sítě. Po dvaceti minutách Baník skóroval i potřetí, ale kvůli faulu branka neplatila.

Pak se v zápasu, ve kterém se na obou stranách objevila řada členů prvoligových kádrů, mohli dostat ke slovu i Hanáci. Murin však několikrát prokázal výborný reflex a asi největší šanci na snížení před prázdnou brankou promarnil hostující Fiala.

Baník ve druhém poločase šel za třetím gólem: po Jaroňově přímém kopu ale dokázal hostující brankář Stoppen vytáhnout balon na tyč a neprosadil se ani Smékal. Ten si však v 77. minutě vzal reparát a po přihrávce za olomouckou obranu jistě překonal gólmana potřetí.

Ačkoliv okamžitě z protiútoku snížil Piňa, nic dalšího Baníkovci soupeři nedovolili a připsali si na úvod jara cenné vítězství.

Tomáš Hejdušek: "Měli jsme výborný vstup do utkání. Jak výsledkově, tak herně. Ke dvěma vstřeleným gólům jsme přidali třetí, který však nebyl uznán pro útočný faul. Poté se hra v poli srovnala, my si však vytvořili více šancí. Začátek druhé půle patřil soupeři, vytvořil si několik zajímavých situací, které jsme ustáli, a srovnali krok. Pak jsme z brejkových situací měli dostatek příležitostí, aby rozdíl byl ještě větší. Jedinou kaňkou byl obdržený gól bezprostředně po naší třetí brance."

6.
března
Baník B VS Olomouc B

Branky: 11. Jaroň, 12. Šín, 77. Smékal – 79. Piňa. Rozhodčí: Machálek – Volek, Vejtasa. ŽK: Murin, Boháč, Smékal - Vymětalík.