ne 26.9.2021
ZEN

Baňky zvítězily v Teplicích!

Ženy Baníku Ostrava doplnily vítězný triumvirát a k tříbodovému zisku mužského A-týmu z utkání s Bohemians a předchozí výhry mužského B-týmu nad Vratimovem přidaly vítězství také ony. Zvítězily v Teplicích 4:3!

Marodkou těžce sužovaný tým Baníku vycestoval do Teplic s odhodláním zastavit dvouzápasový půst bez vítězství. A už do přestávky si "Baňky" odnesly jednogólový náskok. V 19. minutě si Kateřina Furiková naběhla pro přihrávku mezi obránkyně soupeře, prosadila se a levačkou podél gólmanky otevřela skóre.

Domácí hráčky brzy po pauze vyrovnaly, nerozhodný stav vydržel ale jen tři minuty a Klára Pavlíčková vrátila z penalty vedení Baníku. Ještě jednou dokázaly teplické fotbalistky srovnat, nicméně Irma Ceremugová a v 82. minutě dokonce náhradní gólmanka Lenka Roháčková, která musela vzhledem ke katastrofálnímu počtu absencí vystřídat do hry, daly "Baňkám" dvou gólový náskok, který znamenal tři body pro Baník. Snížení Teplic v 86. minutě už na tomto faktu nezměnilo nic.

Ohlasy k utkání

MICHAL ŽÁRSKÝ: "Musím holky pochválit z to, jak se s celou situací vypořádaly. Máme opravdu hodně zraněných hráček. Museli jsme se srovnat i s hrbolatým terénem, to vše holky zvládly a jen škoda, že dobrý výkon z první půle neproměnily ve více gólů. Šance na to byly. Ve druhé půli jsme sice několika zbytečnými chybami umožnili domácím dvakrát srovnat skóre, ale holky se na hřišti opravdu vydaly a vítězství bylo, myslím si, zcela zasloužené."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

25.
sobota
září
Teplice VS Baník
II. liga žen

Statistiky

Poločas: 0:1
Branky: 50. Perková, 64. Němcová, 86. Němcová - 19. Furiková, 53. Pavlíčková (pen.), 68. Ceremugová, 82. Roháčková. Rozhodčí:Pachtová, ŽK Motyčková (TEP).
Diváci: 60

Sestavy

FC Baník Ostrava

Kubíčková - Pagáčová (69. Adamcová), Pavlisová, Zomberová, Musialová - Pavlíčková (76. Roháčková), Sehnálková - Furiková, Kotalová, Ceremungová - Žárská (57. Regecová).
9
David
Buchta
17
Muhammed
Sanneh
99
Ladislav
Almási
25
Jiří
Fleišman
19
David
Lischka
16
Jan
Laštůvka
13
Roman
Potočný
24
Jan
Juroška
12
Radovan
Murin
6
Daniel
Tetour
32
Lukáš
Budínský
7
Ondřej
Chvěja
5
Adam
Jánoš
22
Filip
Kaloč
23
Jaroslav
Svozil
30
Viktor
Budinský
21
Jiří
Klíma
4
Yira
Sor
66
Denis
Granečný
8
Jaroslav
Harušťák
33
Ondřej
Kukučka
77
Gigli
Ndefe
20
Jakub
Pokorný
11
Nemanja
Kuzmanović
91
Dyjan Carlos
De Azevedo