po 4.4.2022
ZEN

Baňky zaváhaly: Baník - Teplice 2:2

Ženy Baníku při jarní premiéře zaváhaly. V utkání s Teplicemi sice vedly po půli 2:0, ve druhém poločase však o náskok přišly a nakonec jen remizovaly 2:2.

Teplice zaskočily Baník agresivní hrou a půl hodiny se hrál fotbal plný soubojů, z něhož opticky těžily více Teplice. Do vedení šel ale Baník. Sabina Ganiecová posunula do šance Kateřinu Furikovou, která střelou podél brankářky Teplic otevřela skóre. Gól přinesl do řad Baníku uklidnění a ve 43. minutě proměnila Klára Pavlíčková penaltu nařízenou za faul na Kateřinu Fojtíkovou.

Ve druhé půli Baník chvíli pokračoval v solidní hře ze závěru první půle, ale přišla zbytečná chyba a penalta Teplic. Brankářka Lenka Roháčková sice penaltu zneškodnila, nicméně Lenka Galbavá se dostala k dorážce a z té už nezaváhala.

Tlak Teplic sílil a vyústil v poslední vteřině nastaveného času, kdy Galbavá zblízka vyrovnala.

MICHAL ŹÁRSKÝ: "Nemůžeme se na nic vymlouvat, prostě jsme do toho utkání nedali tolik, kolik by tým bojující o postup měl. Jsem z našeho přístupu zklamaný. Jednou z mála hráček, kterou bych mohl pochválit, je útočnice Sabina Ganiecová, která k nám přišla z Brna. Ukázala, že bude posilou."

3.
dubna
Baník VS Teplice
II. liga žen

Poločas: 2:0
Branky: 31. Furiková, 43. Pavlíčková (pen.) - 71. a 90. Galbavá. Rozhodčí: Uhlířová. ŽK: Pavlíčková, Regecová, Roháčková, Furiková, Sehnálková - Drbalová, Hoffmannová, Motyčková.

Roháčková - Stařinská (46. Žárská), Zomberová, Sehnálková, Musialová (46. Pagáčová) - Furiková Pavlíčková, Kotalová (76. Pavlisová), Fojtíková, Regecová (61. Adamcová) - Ganiecová.