po 21.3.2016
ZEN

Baňky zahájily jarní sezónu zápasem v Čáslavi

Sobotním zápasem 11. kola 2. ligy žen na hřišti Čáslavi vstoupily do mistrovských duelů jarní části sezóny ženy Baníku. Více o jeho průběhu prozradí komentář trenérky Zdeňky Mrázkové.

Po téměř čtyřhodinové cestě jsme přijeli na úvodní zápas jarní části 2. ligy k aspirantovi na postup do ligy první, týmu Čáslavi. Přivítal nás areál se dvěma travnatými hřišti a jedním hřištěm s umělým povrchem. Na této umělce se také konal náš zápas. Zápas, který předcházelo devět absencí našich hráček, což by zamotalo hlavu téměř každému týmu. Náš tým však mimo nešťastné 3. minuty, kdy jsme dostali branku po střele zpoza šestnáctky, hrál velmi snaživě a odhodlaně.

Dívky ze sebe vydaly maximum a některé ještě více. Šance se střídaly na obou stranách, domácí dívky trefily tyč a břevno, z našich dívek si vypracovaly velké šance Katka Fojtíková a Denisa Břenková. Hezké utkání docela kazila nepřesná paní rozhodčí, která na obě strany pískala velmi zajímavě. Domácím dovolila řadu zákroků za hranou, kdy dvě naše dívky opravdu budou na zápas dlouho vzpomínat při ledování svých kotníků a nártů a budeme moc doufat, že budou holky k dispozici příští sobotu. 

Nepřesný výkon rozhodčí pokračoval, nejprve Čáslavi odpustila jasnou ruku a vzápětí nám jasný faul v pokutovém území a k obrovské nelibostí domácích fans ho vytáhla před šestnáctku. V 70. minutě jsme inkasovali podruhé a pak už se jen dohrávalo.

Ohlasy k utkání

Zdeňka Mrázková (FC Baník Ostrava): "Předvedli jsme obětavý výkon, který sice kýžené bodíky nepřinesl, ale pokud podobně budeme hrát dále, bodíky budou na sto procent. Mimochodem věkový průměr našeho týmu je nejmladší v lize, 17,5 let, a to jsou skvělé vyhlídky."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

19.
sobota
března
Čáslav VS Ostrava
2. celostátní liga žen

Statistiky

Poločas: 1:0
Branky: 4. Čápová, 69. a 81. Burešová, 86. Buchtová. Rozhodčí: Holakovská - Kučera, Havránek.

Sestavy

Ostrava

Bečicová - Witová, Šoborová, Volková, Porwolová - Musialová, Hrubá (Postředníková), Šimová, Kováčová - Břenková, Fojtíková, trenéři: Mrázková, Pyka.
2
Muhamed
Tijani
21
Daniel
Holzer
7
Martin
Fillo
18
Tomáš
Zajíc
6
Daniel
Tetour
31
Ondřej
Šašinka
11
Nemanja
Kuzmanovič
16
Jan
Laštůvka
33
Roman
Potočný
5
Adam
Jánoš