so 24.9.2022
ZEN

Baňky v Liberci prohrály 0:2

Fotbalistky Baníku v utkání 5. kola 1. ligy žen na hřišti Slovanu Liberec nebodovaly. Zkušený severočeský celek využil velké převahy v prvním poločase, v němž vstřelil dva góly, a vyhrál 2:0.

V prvním poločase si zkušenější domácí celek vytvořil zřejmou převahu a rezultovaly z toho dva góly v síti Baníku. Ten první padl v 15. minutě. Domácí Kateřina Bužková poslal míč do šestnáctky Ivaně Kantarské tak, že ta se náhle ocitla sama před Karolínou Škrabalovou v brance Baníku a poslal míč nekompromisně do branky.

Tlak domácích pokračoval a přišel druhý gól. Psala se 30. minuta, domácí celek se dlouhým nákopem z vlastní poloviny dostal do volného prostoru na pravé straně, odtud přišel míč do šestnáctky, v ní ještě krátká liberecká kombinace a nakonec střela Kateřiny Bužkové z velké blízkosti pod břevno branky Baníku.

Ve druhé půli se hráčky Baníku přece jen dokázaly z libereckého tlaku vymanit, došlo i na ohrožení branky Slovanu a několik náznaků zajímavých příležitostí, ale skóre Baňky korigovat nedokázaly. Výborný výkon podala brankářka Karolína Škrabalová, která ve druhém poločase zcela uzamkla brankový prostor, zlikvidovala několik domácích šancí a zamezila dalšímu navýšení skóre.

WITOLD ZAJAC: "V prvním poločase jsme se rozhodli pro jiné taktické řešení než v předchozích zápasech, ale jak se ukázalo, nepřineslo to očekávaný efekt a prohráli jsme o dva góly. Ve druhém poločase jsme udělali několik taktických změn, hráli jsme agresivněji v obraně, což vedlo k lepší hře a vytváření situací, ze kterých se dá skórovat. I přes porážku 2:0 druhý poločas ukázal, že už můžeme hrát vyrovnaný zápas se zkušenějšími týmy. Co je velmi důležité, po inkasovaných gólech jsme nesklápěli hlavy jako v předchozích zápasech, rozhodně jsme se snažili vstřelit gól i přesto, že řada hráček dnes nastoupila v ne úplně stoprocentním zdravotním stavu."