po 15.5.2023
ZEN

Baňky se výrazně přiblížily záchraně!

Byl to kritický moment sezony, ženy Baníku jej skvěle zvládly. V utkání 5. kola nadstavbové skupiny o záchranu 1. ligy žen vyhrály fotbalistky Baníku na hřišti pražské Dukly 4:0! "Baňky" tak odvrátily jistotu sestupu, která by v případě porážky a do značné míry i v případě remízy nastala, a zbývá jim učinit poslední krok. Pokud v sobotu 20. května v posledním utkání sezony porazí Brno, oslaví záchranu. Teoreticky fotbalistkám Baníku postačí uhrát proti Brnu stejně bodů jako Dukla v souběžně hraném utkání v Plzni!

Zřejmě nejdůležitější utkání sezony zahájily ženy Baníku nejlépe, jak mohly. Už ve 4. minutě otevřela skóre Kateřina Vojtková. Brzký gól Slezanky uklidnil a když si po čtvrthodině hry vstřelila smolně vlastní gól domácí Potůčková, začalo vše směřovat ke kýženému cíli. Klára Pavlíčková přidala ještě do přestávky třetí gól Baníku, ve druhé půli zvýšila z penalty opět Kateřina Vojtková a "Baňky" mohly slavit. Záchrana se velmi přiblížila!

Ženy Baníku se díky vítězství na Dukle v tabulce skupiny o záchranu na pražský výběr bodově dotáhly. A díky lepší bilanci ze vzájemných zápasů patří nyní třetí příčka, která znamená záchranu, právě Baníku. Na čtvrtou, sestupovou, klesla Dukla.

O všem se rozhodne v sobotu 20. května, kdy je na programu poslední kolo. Pokud "Baňky" v domácím utkání s Brnem získají minimálně stejný počet bodů jako Dukla v souběžně hraném utkání v Plzni, první ligu ve své nováčkovské sezoně zachrání!

Tabulku nadstavbové skupiny o záchranu 1. ligy žen naleznete zde.

WITOLD ZAJAC: "Zápas na Dukle byl těžký především mentálně. Věděli jsme, že musíme vyhrát, abychom měli nadále vše ve svých rukou. Ale hráčky si s tím poradily. Byli jsme lepší po celých devadesát minut, hru jsme kontrolovali, vytvářeli jsme si šance, vstřelili jsme góly, a co je nejdůležitější, vybojovali jsme tři body. Teď je před námi poslední krok. Zápas s Brnem. V něm zkrátka musíme potvrdit současnou dobrou formu."

14.
Dukla VS Baník
1. liga žen

Poločas: 0:3
Branky: 4. a 73. (pen.) Vojtková, 16. Potůčková vlastní, 43. Pavlíčková. Rozhodčí: Kovářová - Hessová, Hrušková.