so 1.10.2022
ZEN

Baňky se vydaly ze všech sil: Baník - Slavia 0:8

Byl to střet s tuzemským ženským fotbalovým obrem, pro ženy Baníku cenná zkušenost. Konfrontace s účastníkem Ligy mistryň vyzněla podle očekávání pro Slavii, jejíž gólostroj se naplno rozjel v poslední fází zápasu. Mladé "Baňky" podlehly Slavii nakonec 0:8.

V první půli dokázaly hráčky Baníku solidním způsobem útočnou sílu Slavie eliminovat. Silná Slavia se sice dokázala dvakrát gólově prosadit, ale obě branky padly po standardních situacích.

Po přestávce už se kvalita týmu vedeného trenérem Karlem Pitákem projevila více a zejména v poslední čtvrthodině zkušené slávistky nad bojujícím mladým týmem Baníku výrazně dominovaly i střelecky.

Baníku patří v tabulce 1. ligy žen stále 7. příčka s třemi body na kontě, dva body před osmou Duklou.

WITOLD ZAJAC: V první půli jsme zápas rozehráli docela dobře. Prohráli jsme ho sice 0:2, ale oba góly padly po standardkách. Ve druhé půli, dokud jsme měli sílu, jsme ještě dokázaly Slavii odolávat, ale v posledních osmnácti minutách jsme inkasovali čtyři góly. Neustále pracujeme na udržení vysoké intenzity po celých devadesát minut. To vše však vyžaduje čas, který jsme neměli a který potřebujeme. Věřím v tento tým a jsem přesvědčen, že efekt naší práce bude patrný a začneme v lize sbírat body.

1.
Baník VS Slavia
1. liga žen

Poločas: 0:2
Branky: 33. a 54. Kožárová, 5. Šurnovská, 62. Wafula, 72. Molková vlastní, 75. Růžičková, 81. Černá, 88. Divišová. Rozhodčí: Hausnerová. ŽK: Bendová (Sla).