po 16.5.2022
ZEN

Baňky se připravily o šanci na postup

Bohužel. Ženy Baníku nezvládly klíčový souboj nadstavbové části 2. ligy a ztratily možnost dotáhnout se na postupovou příčku. Prohrály 1:4 v Hradci Králové a právě Východočešky si tímto vítězstvím prakticky pojistily postup. Aktuálně čtvrtý Baník ztrácí na druhý Hradec už 11 bodů a do konce sezony chybí už jen tři zápasy...

O výsledku utkání rozhodl špatný úvod. Úvodní půlhodina patřila jasně domácímu týmu, který svou dominanci potvrdil třemi vstřelenými góly. Až teprve potom se výkon Baníku zvedl, ale do konce prvního poločasu Slezanky ze své zlepšené hry, pokud jde o góly, nic nevytěžily.

Druhý poločas se vyvíjel podobně jako závěr prvního, Baník měl územní převahu, ovšem bez gólového vyznění, zatímco domácí celek dokázal využít brejkovou situaci a navýšit skóre na 4:0. Snížení Kateřiny Furikové znamenalo už jen kosmetickou úpravu výsledku.

KATEŘINA FURIKOVÁ (hráčka Baníku): "Do utkání jsme nevstoupily dobře, nedostupovaly jsme soupeřky, domácí hráčky byly u všeho dřív. Po třech inkasovaných gólech se naše hra zlepšila, chyběla nám ale přesnější finální fáze. Ve druhém poločase jsme byly lepším týmem, ale hrály jsme pořád do plných. Čím dál častěji jsme se dostávaly na dostřel, ale místo snížení, přišel gól na 4:0.

14.
Hradec Králové VS Baník
II. liga žen

Poločas: 3:0
Branky: 13. Svobodová, 17. Hrbková, 32. Novotná, 55. Kovářová - 60. Furiková. Rozhodčí: Hanzlíková. ŽK: Kovaříková - Kubíčková, Furiková.