po 9.5.2022
ZEN

Baňky remizovaly s Líšní 3:3

Třikrát se dokázaly ženy Baníku v dalším důležitém utkání nadstavbové části 2. ligy proti Líšni dostat do vedení, třikrát dokázaly hráčky z Brna vyrovnat. Po remíze 3:3 sice ženy Baníku snížily ztrátu na druhý Hradec Králové o bod, stále jich však na Východočešky ztrácejí osm. Do konce sezony schází odehrát už jen čtyři zápasy.

Baňky si od úvodu vypracovaly určitou herní převahu a poprvé ji střelecky vyjádřily ve 30. minutě, kdy se prosadila Veronika Štěpánová. Ostravanky si jednogólový náskok odnesly do kabiny, ale brzy po pauze o něj přišly - v 51. minutě brněnské fotbalistky srovnaly.

Ještě dvakrát se Baník dostal do vedení, soupeř, jenž těžil především z rychlých protiakcí, však dokázal pokaždé vyrovnat, naposledy sedm minut před koncem.

Tabulka nadstavbové části, skupiny o postup:

Tabulky | FAČR Ženy › 2021 J2P - 2.liga žen - nadstavba | Soutěže | FOTBAL.CZ

DÁŠA STAŘINSKÁ (hráčka Baníku): "Od začátku jsme měly míč na noze především my, Snažily jsme se ohrožovat branku soupeře především střelami ze střední a větší vzdálenosti, bohužel se nám nedařilo proměňovat. Přece jen jsme se ale dokázaly dostat po pěkných akcích do vedení, soupeřky bohužel vyrovnávaly díky rychlému přechodu do útoku, kdy jsme to v obraně jednoduše nezvládly.. Celkový výkon lze hodnotit pozitivně, nebýt zbytečných chyb, které nás stály vítězství."

8.
května
Baník VS Líšeň
II. liga žen

Poločas: 1:0
Branky: 30. Štěpánová, 54. Fojtíková, 73. Furiková - 51. Skálová, 58. Komárková, 83. Kalášková. Rozhodčí: Hausnerová. ŽK: Furiková, Kotalová - Jůzlová.