ne 16.4.2023
ZEN

Baňky prohrály v Plzni 2:5

Ženy Baníku prohrály v úvodním kole nadstavbové části 1. ligy žen na půdě favorizované Plzně 2:5. Příští týden v sobotu přivítají "Baňky" v mimořádně důležitém utkání pražskou Duklu.

Velmi dobrý vstup do utkání zúročily ženy Baníku nejen převahou, ale také vstřeleným gólem. Slezanky poslala po půlhodině hry do vedení Denisa Břenková. Favorizovaný domácí celek však dokázal hru postupně vyrovnat a vývoj otočit. Ještě do přestávky Baník dvakrát inkasoval a do kabin se šlo za stavu 2:1.

Po přestávce už se ženám Baníku nepodařilo navázat na herně dobrý první poločas, Plzeň ještě třikrát skórovala, zatímco "Baňky" z penalty už jen korigovaly na 4:2, a nakonec se zrodil konečný výsledek 5:2

WITOLD ZAJAC: "Myslím si, že výsledek 5:2 neodpovídá tomu, co se dělo na hřišti. Do přestávky to bylo 2:1 pro domácí a myslím, že právě za tohoto stavu nastal klíčový moment, kdy rozhodčí neodpískala penaltu za faul na Denisu Břenkovou. Jsem přesvědčen, že kdybychom srovnali na 2:2, vzhledem k tomu, jak byl tým mentálně nastaven a jak to na hřišti vypadalo, neodjeli bychom z Plzně bez bodů."

16.
Plzeň VS Baník
1. liga žen

Poločas: 2:1
Branky: 38. Kadlecová, 40. Pelikánová, 64. Kochanová, 68. Mrázová, 89. Mrázová - 29. Břenková, 83. Vojtková (pen.) Rozhodčí: Šálková - Hrušková, Bartoníčková