po 18.4.2022
ZEN

Baňky podlehly Spartě 0:3

Ženy Baníku nezvládly ani třetí jarní zápas a béčku Sparty podlehly 0:3. Do nadstavbové části, v níž Slezanky čeká ještě šest duelů proti týmům z první čtyřky, tak Baník vstoupí se šestibodovou ztrátou na druhý Hradec Králové, který aktuálně drží postupovou pozici.

Dvacet minut dokázaly ženy Baník favorizovanému soupeři odolávat. Přišla ale 20. minuta a s ní i smolný gól, kdy do branky Slezanek zaplachtil nepodařený centr Lucie Skrčené. O chvíli později sparťanky po skrumáži v šestnáctce Baníku zvýšily na 2:0 a po hrubé individuální chybě a následném faulu dostaly Pražanky možnost kopat penaltu, a tu využily. Zlepšený výkon ve druhé půli přinesl několik střeleckých možností Slezanek, ale snížení, natož vyrovnání se hráčky Baníku nedočkaly.

Tabulka 2. ligy po základní části:

Tabulky | FAČR Ženy › 2021 J2A - 2.liga žen | Soutěže | FOTBAL.CZ

MICHAL ŽÁRSKÝ: "Paradoxně jsme odehráli z hlediska podaného výkonu náš nejlepší zápas na jaře. Doplatili jsme na individuální chyby i trochu smůly při prvním gólu, ale ve druhém poločase už tam z naší strany bylo to, čím se chceme prezentovat. Pokud na tento výkon v nadstavbě navážeme, můžeme ještě o postup zabojovat."

17.
Baník VS Sparta B
II. liga žen

Poločas: 0:3
Branky: 21. Skrčená, 27. Harvilová, 41. Nedvědová (pen.). Rozhodčí: Navrátilová. ŽK: Krebsová, Tomanová, Zahradníková.