so 16.3.2024
ZEN

Baňky podlehly Slovácku 0:3

Ženy Baníku doma nestačily na favorizované Slovácko. Třetímu týmu 1. ligy žen doma v utkání 12. kola podlehly 0:3.

Solidní vstup do utkání znehodnotila z pohledu Baníku 16. minuta, kdy soupeř po nákopu míče na polovinu Baníku těžil z úspěšného souboje o míč. Seina Kashima následně běžela sama na brankářku Zelenkovou a své sólo proměnila.

Ve 38. minutě zahrávaly ženy Baníku rohový kop, těžilo z něj však Slovácko. Rychlý brejk do odkryté obrany zakončila Kashima šťastnou střelou z levé strany pod břevno a bylo to 2:0 pro Slovácko.

Třetí gól favorizovaných hostí vstřelila Markéta Klímová, která dostala opětovně dostatek prostoru k zakončení po standardní situaci, a tentokrát toho využila.

V závěru zápasu už za jasného stavu trenér Witold Zajac stáhl ze hry některé zkušené hráčky, aby je šetřil na jeden z nejdůležitějších zápasů sezony, který ženy Baníku čeká v příštím kole na půdě aktuálně posledních Pardubic.

WITOLD ZAJAC: "Až do stavu 0:1 jsme byli lepším týmem a Slovácko si nevytvořilo žádnou situaci. První gól jsme dostali po naší individuální chybě. To se nám nemělo stát, věřím, že to bylo naposledy. Pak se hra vyrovnala, druhý gól přišel po rychlém brejku po našem rohu, třetí naopak po soupeřově rohovém kopu, kdy jsme opět doplatili na výškový deficit, který proti soupeřkám máme."

16.
března
Baník VS Slovácko
1. liga žen

Poločas: 0:2
Branky:: 16. a 38. Kashima, 67. Klímová. Rozhodčí: Hausnerová – Dytková, Koryčanská. Hráno bez ŽK.