so 11.11.2023
ZEN

Baňky podlehly Plzni 1:2

Ženy Baníku Ostrava v posledním ligovém utkání roku 2023 podlehly Plzni 1:2. Stejně jako v utkání 3. kola na plzeňské půdě inkasovaly rozhodující gól v závěru zápasu. Baňky tak přezimují na předposlední sedmé příčce tabulky.

Utkání ovlivnila událost ze čtvrté minuty, v níž soupeř dokázal potrestat chybu na straně Baníku. Gól Barbory Kadlecové poněkud vyvedl Baňky z rytmu, do něhož se domácí celek do poločasu nedokázal plnohodnotně vrátit.

Přestávka Baníku pomohla, do druhého poločasu vstoupily svěřenkyně trenéra Witolda Zajace aktivněji a v 67. minutě přišlo vyrovnání. Ostravské hráčky se nechtěly smířit s bodem, na jejich výkonu byla patrná snaha vstřelit rozhodující gól, přišel však osudový protiútok Viktoriánek, který domácí defenziva neuhlídala, a zrodila se druhá porážka s Plzní v této sezoně.

Ohlasy k utkání

WITOLD ZAJAC: "Do utkání jsme vstoupili aktivně, od začátku jsme presovali, jak jsme si řekli, jenže brzy jsme se dopustili chyby, kterou Plzeň potrestala. Po nečekaném a rychlém inkasovaném gólu jsme až do přestávky hráli něco jiného, než co jsme celý týden trénovali. O přestávce jsme si připomněli, s čím jsme do utkání chtěli jít a ve druhém poločase už to byl za naší strany lepší výkon. Hráli jsme ofenzivně, soupeř zastavoval naše útočné akce často jen za pomocí faulu, i tak jsme si ale vytvářeli šance a dokázali jsme vyrovnat. Hráli jsme i dál aktivně, ale neuhlídali jsme protiútok soupeře, chybovali jsme v obraně a inkasovali jsme gól, který rozhodl o naší porážce."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

11.
sobota
listopadu
Baník VS Plzeň
1. liga žen

Statistiky

Poločas: 0:1
Branky: 67. Mudráková - 4. Kadlecová, 86. Tomanová. Rozhodčí: Čampišová, ŽK: Waltrová - Pelikánová, Lukáčová.
Diváci: 168

Sestavy

FC Baník Ostrava

Zelenková - Pavlíčková (83. Molková), Mudráková, Krupníková - Korvasová, Fojtíková, Nowacka (59. Kochánová), Furiková (56. Lachká) - Vojtková, Štěpánová, Waltrová
24
Jan
Juroška
9
David
Buchta
5
Jiří
Boula
7
Karel
Pojezný
28
Filip
Kubala
21
Jiří
Klíma
17
Michal
Frydrych
30
Jiří
Letáček
20
Abdullahi
Tanko
26
Filip
Blažek
29
Ladislav
Takács
35
Jakub
Markovič
11
Eldar
Šehić
10
Matěj
Šín
13
Samuel
Grygar
12
Tomáš
Rigo
15
Patrick
Kpozo
77
Gigli
Ndefe
4
Robert
Mišković
0
Paixao da Silva
Ewerton
19
David
Lischka