ne 17.9.2023
ZEN

Baňky podlehly Brnu 0:1

Několik velkých příležitostí si vybraly ženy Baníku v sobotním utkání s Brnem. Zůstalo však nakonec jen u nich a "Baňky" tak doma podlehly Brnu 0:1.

Už první poločas nabídl množství šancí na obou stranách. V brance domácích několikrát skvěle zasáhla brankářka Anežka Zelenková, jednou jí vydatně vypomohla Andrea Kochanová, která vykopla míč z brankové čáry. Velké a ještě vyloženější šance měl i Baník. Tu největší zahodila Sára Korvasová, která mohla zakončit brejkovou akci střelou do odkryté branky. Osamocená před malým vápnem však branku přestřelila. Také Kateřina Vojtková byla blízko gólu. V brněnské šestnáctce obrala o míč jednu z hostujících hráček, přiblížila si jej ze strany ještě blíž k brance, ale tu nakonec, byť poněkud z úhlu, minula.

Také ve druhém poločase měly Baňky několik dobrých střeleckých pozic uvnitř brněnské šestnáctky, neujala se však žádná z nich. Trest přišel v 67. minutě. Ostravanky ztratily na své útočné polovině míč, soupeř založil protiakci, míč se dostal na pravou stranu k Lucii Liškové, a ta předvedla akci zápasu. Míč si po své straně potáhla až do šestnáctky, tam se nejdřív zbavila jedné bránící hráčky, pak oklamala druhou , načež míč nekompromisně uklidila k tyči. Pro Lokomotivu Brno to byl první vstřelený gól v sezoně a rozhodl o tříbodovém importu z Ostravy.

Ohlasy k utkání

WITOLD ZAJAC: "Kdo zápas sledoval, viděl, že jsme nasazením i agresivní obrannou hrou šli za úspěchem. Často jsme se dostávali do soupeřova pásma, ale chyběla tam přesnost a lepší volba řešení. Přesto jsme měli několik výborných situací, ze kterých jsme mohli skórovat. Nesklopíme ale hlavy, pokračujeme v práci a od pondělí se připravujeme na setkání se Slováckem."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

16.
sobota
září
Baník VS Horní Heršpice
1. liga žen

Statistiky

Poločas: 0:0
Branka: 67. Lišková. Rozhodčí Soukupová. ŽK: Štěpánová - Kovalíková.
Diváci: 100

Sestavy

FC Baník Ostrava

Zelenková - Molková, Mudráková, Krupníkova - Korvasová, Nowacka, Fojtíková (75’ Gaurová), Kochanová, Lachká (83’ Kotalová) - Vojtková, Štěpánová.
9
David
Buchta
77
Gigli
Ndefe
26
Filip
Blažek
99
Ladislav
Almási
1
Martin
Hrubý
30
Jiří
Letáček
22
Filip
Kaloč
32
Paixao da Silva
Ewerton
10
Matěj
Šín
19
David
Lischka
17
Michal
Frydrych
12
Tomáš
Rigo
24
Jan
Juroška
37
Matej
Madleňák
20
Abdullahi
Tanko
35
Jakub
Markovič
21
Jiří
Klíma
11
Eldar
Šehić
29
Ladislav
Takács
15
Patrick
Kpozo
28
Filip
Kubala
6
Daniel
Tetour
5
Jiří
Boula
7
Karel
Pojezný
70
David
Fadairo
13
Samuel
Grygar
4
Robert
Mišković