ne 17.9.2023
ZEN

Baňky podlehly Brnu 0:1

Několik velkých příležitostí si vybraly ženy Baníku v sobotním utkání s Brnem. Zůstalo však nakonec jen u nich a "Baňky" tak doma podlehly Brnu 0:1.

Už první poločas nabídl množství šancí na obou stranách. V brance domácích několikrát skvěle zasáhla brankářka Anežka Zelenková, jednou jí vydatně vypomohla Andrea Kochanová, která vykopla míč z brankové čáry. Velké a ještě vyloženější šance měl i Baník. Tu největší zahodila Sára Korvasová, která mohla zakončit brejkovou akci střelou do odkryté branky. Osamocená před malým vápnem však branku přestřelila. Také Kateřina Vojtková byla blízko gólu. V brněnské šestnáctce obrala o míč jednu z hostujících hráček, přiblížila si jej ze strany ještě blíž k brance, ale tu nakonec, byť poněkud z úhlu, minula.

Také ve druhém poločase měly Baňky několik dobrých střeleckých pozic uvnitř brněnské šestnáctky, neujala se však žádná z nich. Trest přišel v 67. minutě. Ostravanky ztratily na své útočné polovině míč, soupeř založil protiakci, míč se dostal na pravou stranu k Lucii Liškové, a ta předvedla akci zápasu. Míč si po své straně potáhla až do šestnáctky, tam se nejdřív zbavila jedné bránící hráčky, pak oklamala druhou , načež míč nekompromisně uklidila k tyči. Pro Lokomotivu Brno to byl první vstřelený gól v sezoně a rozhodl o tříbodovém importu z Ostravy.

Ohlasy k utkání

WITOLD ZAJAC: "Kdo zápas sledoval, viděl, že jsme nasazením i agresivní obrannou hrou šli za úspěchem. Často jsme se dostávali do soupeřova pásma, ale chyběla tam přesnost a lepší volba řešení. Přesto jsme měli několik výborných situací, ze kterých jsme mohli skórovat. Nesklopíme ale hlavy, pokračujeme v práci a od pondělí se připravujeme na setkání se Slováckem."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

16.
sobota
září
Baník VS Horní Heršpice
1. liga žen

Statistiky

Poločas: 0:0
Branka: 67. Lišková. Rozhodčí Soukupová. ŽK: Štěpánová - Kovalíková.
Diváci: 100

Sestavy

FC Baník Ostrava

Zelenková - Molková, Mudráková, Krupníkova - Korvasová, Nowacka, Fojtíková (75’ Gaurová), Kochanová, Lachká (83’ Kotalová) - Vojtková, Štěpánová.
5
Jiří
Boula
17
Michal
Frydrych
35
Jakub
Markovič
30
Jiří
Letáček
21
Jiří
Klíma
77
Gigli
Ndefe
19
David
Lischka
7
Karel
Pojezný
26
Filip
Blažek
28
Filip
Kubala
13
Samuel
Grygar
24
Jan
Juroška
11
Eldar
Šehić
4
Robert
Mišković
9
David
Buchta
15
Patrick
Kpozo
0
Paixao da Silva
Ewerton
20
Abdullahi
Tanko
10
Matěj
Šín
29
Ladislav
Takács
12
Tomáš
Rigo