so 26.8.2023
ZEN

Baňky odolávaly, nakonec Spartě podlehly

Statečný výkon podaly proti velkému favoritu, pražské Spartě, fotbalistky Baníku. Podařilo se jim dostat do vedení, po první půli držely nerozhodný výsledek, ale nakonec prohrály 1:4.

Baník Spartu na Bazalech dokonale zaskočil. Už ve 3. minutě se dostala do sólvé akce Kateřina Lachká. Běžela sama na brankářku Schneiderovou. Ta jí sice dokázala první zakončení chytit, míč ale neudržela a Lachká jej zblízka poslala do sítě.

Baník dobře bránil a dařilo se mu vyrážet do nebezpečných protiakcí, takže Sparta se musela mít na pozoru a nemohla se stoprocentně soustředit jen na svou útočnou hru. 

Vyrovnat se vysoce favorizovaným Pražankám nicméně přece jen podařilo, ve 25. minutě srovnala Tereza Kožárová. I tak však Baník odcházel o poločase do kabin spokojen, stav 1:1 byl nadějný a zajímavý.

Ve druhé půli už ale hrála papírově vysoce favorizovaná Sparta prim, Slezankám postupně ubývaly síly na to, aby dokáaly být vepředu nebezpečné a sílící převahu už Pražanky dokázaly proměnit v další góly.

Ohlasy k utkání

WITOLD ZAJAC "Chtěli jsme se v utkání vyhnout tomu, co se nám stalo na Slavii. Pomohlo nám i prostředí na Bazalech, hráčky se v něm vypjaly k ještě lepšímu výkonu a věřím, že se podaří zajistit Bazaly pro zápasy první ligy žen častěji. V prvním poločase jsme hráli velmi soustředěně v obraně a byli jsme nebezpeční v rychlých protiútocích. Jeden z nich jsme hned zkraje proměnili. Ve druhé půli už nás náročný způsob boje začal postupně připravovat o síly, nedařilo se nám už udržet míč déle vepředu, čehož Sparta yvužila. nejsme ještě připraveni hrát v tak obrovské intenzitě po celých 90 minut, ale i na tom pracujeme a i tímto směrem se zcela jistě posuneme."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

26.
sobota
srpna
Baník VS Sparta
1. liga žen

Statistiky

Poločas: 1:1
Branky: 3. Lachká - 25. a 49. Kožárová, 70. Changová, 90. Sonntagová. Rozhodčí: Jílková. ŽK: Korvasová, Nowacka, Vojtková, Štěpánová - Sonntagová.
Diváci: 130

Sestavy

FC Baník Ostrava

Matlachová - Mudráková, Molková, Krupníková, Korvasová, - Nowacka, Vojtková, Fojtíková (62. Kochanová), Waltrová - Štěpánová, Lachká (77. Regecová).
29
Ladislav
Takács
10
Matěj
Šín
77
Gigli
Ndefe
32
Paixao da Silva
Ewerton
30
Jiří
Letáček
9
David
Buchta
35
Jakub
Markovič
37
Matej
Madleňák
4
Robert
Mišković
99
Ladislav
Almási
7
Karel
Pojezný
19
David
Lischka
70
David
Fadairo
5
Jiří
Boula
22
Filip
Kaloč
21
Jiří
Klíma
15
Patrick
Kpozo
13
Samuel
Grygar
6
Daniel
Tetour
17
Michal
Frydrych
28
Filip
Kubala
20
Abdullahi
Tanko
12
Tomáš
Rigo
1
Martin
Hrubý
11
Eldar
Šehić
26
Filip
Blažek
24
Jan
Juroška