ne 5.11.2023
ZEN

Baňky na Spartě padly

Až do 71. minuty držely ženy Baníku Ostrava v utkání 9. kola 1. ligy žen na hřišti vysoce favorizované Sparty přijatelný výsledek 0:2. Domácí celek ale v závěru utkání čtyřikrát skóroval, a tak se nakonec zrodil výsledek Sparta - Baník 6:0.

Udržet bezbrankový stav se Slezankám dařilo jen do 7. minuty, v níž se prosadila domácí Bužková. Baňky mohly vyrovnat, proti střele Kateřiny Vojtkové výborně zasáhla domácí brankářka Kožuriková. Kateřina Vojtková pak přímo z rohového kopu nastřelila tyč, to už byl ale stav 2:0, protože předtím se po rohového kopu prosadil domácí celek.

Stav 2:0 vydržel až do závěrečné dvacetiminutovky, v níž domácí celek gólově čtyřikrát potvrdil svou dominanci.

Ohlasy k utkání

WITOLD ZAJAC: "I přesto, že Sparta hrála jiný systém než v předchozích zápasech, hráčky na něj reagovaly velmi dobře. Inkasovali jsme góly v prvním poločase po ztrátě ve středu pole a po rohovém kopu, které s tak výškově malým týmem, jaký máme, pro nás budou problém neustále. Přesto jsme odehráli dobrý zápas a měli jsme i šance na vstřelení branky. Usilovali jsme o vyrovnání, ale bohužel ještě nejsme připraveni na intenzitu zápasu po celých 90 minut. Měli jsme dost sil na 70 minut, plus dvě střídání vynucená zraněními. Výsledek rozhodně neodráží to, co se dělo na hřišti. Nyní nás čeká důležitý domácí zápas proti Plzni. Doufám, že zranění, která hráčky postihla, je nevyřadí z dalšího zápasu, ale to se dozvíme v nejbližších dnech."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

5.
neděle
listopadu
Sparta VS Baník
1. liga žen

Statistiky

Poločas: 2:0
Branky: 38. a 76. Cvrčková, 7. Bužková, 71. Šubrtová, 87. Pochmanová (pen), 90. Dlasková. Rozhodčí: Čampišová. ŽK: Bužková.
Diváci: 85

Sestavy

AC Sparta Praha

Kožuriková - Dědinová, Pochmanová, Vyštejnová - Kotrčová (48. Dlasková) - Bartoňová, Bužková (88. Truxová), Chang - Šubrtová (77. Johnson), Polcarová, Cvrčková (88. Corneil)

FC Baník Ostrava

Zelenková - Pavlíčková (80. Molková), Mudráková (85. Regecová), Krupníková - Korvasová, Fojtíková, Nowacka, Furiková (65.Gaurová, 85. Zomberová), Vojtková - Štepánová, Waltrová
29
Ladislav
Takács
13
Samuel
Grygar
9
David
Buchta
12
Tomáš
Rigo
17
Michal
Frydrych
5
Jiří
Boula
20
Abdullahi
Tanko
15
Patrick
Kpozo
35
Jakub
Markovič
0
Paixao da Silva
Ewerton
21
Jiří
Klíma
30
Jiří
Letáček
4
Robert
Mišković
7
Karel
Pojezný
77
Gigli
Ndefe
11
Eldar
Šehić
28
Filip
Kubala
26
Filip
Blažek
24
Jan
Juroška
10
Matěj
Šín
19
David
Lischka