so 27.4.2024
ZEN

Baňky deklasovaly Pardubice vysoko 5:0!

Velmi důležité tři body vezou z Pardubic ženy Baníku Ostrava. Ve druhém kole nadstavbové části 1. ligy žen zvítězily na hřišti tamního FK vysoko 5:0! Hattrick zaznamenala Kateřina Vojtková, dvě trefy přidala Sára Korvasová. Baňky tak čtyři kola před koncem zvýšily ve skupině o záchranu náskok na sestupovou pozici na šest bodů.

Zápas proti Pardubicím, které v prvním kole nadstavby velmi překvapivě zvítězily v Plzni, a tím pádem snížily ztrátu na Baník na pouhé tři body, začal pro Ostravanky skvěle.  Po pěti minutách minutě totiž poslala Kateřina Vojtková přesnou přihrávku mezi domácí stoperky Sáře Korvasové, a ta svou šanci proměnila přesnou střelou k tyči. Krátce před půlí Baník svůj náskok zvýšil. Kateřina Vojtková, na kterou se soupeř speciálně připravoval, si naběhla na přesný centr a hlavou vstřelila svůj první gól v utkání.

Brzy po přestávce přišel uklidňující třetí gól. Sára Korvasová využila toho, že ji domácí stoperka ve snaze rozehrát přihrála míč přímo na nohu a z hranice šestnáctky jej uklidila znovu přesně za tyč.

Domácí celek hrozil primárně ze standardních situací, nejčastěji z rohových kopů, ale Anežka Zelenková v brance Baníku nepřipustila komplikace a prostor před brankou si výborně hlídala.

V 67. minutě přišlo zvýšení. Klára Pavlíčková prošla s míčem až do šestnáctky, následoval faul a penalta. Tu si vzala do své správy Kateřina Vojtková a Baňky vedly 4:0.

A ještě jedna penalta v závěru: Devět minut před koncem faulovala tentokrát domácí brankářka a Kateřina Votjková završila ze značky pokutového kopu svůj hattrick.

WITOLD ZAJAC: "Nejdůležitější věc, kterou jsme dnes museli udělat, bylo vyhrát zápas a získat tři body. To se nám podařilo. Navíc jsme vstřelili pět gólů, odehráli jsme dobrý zápas, dominovali jsme a kontrolovali celý zápas. Na dnešní výkon našeho týmu byla radost se dívat. Bravo celému týmu!"

27.
Pardubice VS Baník
1. liga žen

Poločas: 0:2
Branky: 6. a 47. Korvasová, 45., 67. (pen) a 81. (pen) Vojtková. Rozhodčí: Koryčanská – Bystroňová, Fraňková, ŽK: Mikulecká, Vodvárková.