so 21.10.2023
ZEN

Baňky Slavii statečně vzdorovaly

Bojovným výkonem se prezentovaly ženy Baníku Ostrava v utkání s pražskou Slavií. Bezbrankový stav udržely "Baňky" déle než poločas, nakonec ale prohrály 0:2.

Proti jasně nejlepšímu týmu české ligy a čerstvému účastníku základní skupiny Ligy mistrů nastoupil Baník v trikotech propagujících prevenci proti rakovině. Po slavnostním nástupu už se "Baňky" oděly do tradičních barev a od úvodu s odhodláním velkému favoritu co nejsrdnatěji odolávat. To se dařilo po celou první půli.

Až smolný zásah Kláry Pavlíčkové v úvodu druhého poločasu poslal Slavii do vedení, to dokázaly Pražanky záhy navýšit. Další gól už nepadl a ženy Baníku sklidily za statečný výkon zasloužený potlesk i navzdory porážce.

Ohlasy k utkání

WITOLD ZAJAC: "I když jsme prohráli, odehráli jsme dobrý zápas. To, na čem jsme pracovali po celý mikrocyklus, jsme dokázali dobře přenést a implementovat do zápasu a hráli jsme zodpovědně. Budeme pokračovat v tom, co děláme, a věřím, že se budeme i nadále rozvíjet a dělat pokroky v naší hře."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

21.
sobota
října
Baník VS Slavia
1. liga žen

Statistiky

Poločas: 0:0
Branky: 48. Pavlíčková vlastní, 55. Morávková. Rozhodčí: Soukupová. ŽK: Korvasová.
Diváci: 100

Sestavy

FC Baník Ostrava

Zelenková (84’ Matlachová) - Pavlíčková , Mudráková, Gaurová -Korvasová (68’ Kotalová), Kochanová, Fojtíková (64’ Molková), Nowacka, Furiková (64’ Babičová) - Vojtková, Štěpánová
17
Michal
Frydrych
20
Abdullahi
Tanko
12
Tomáš
Rigo
77
Gigli
Ndefe
7
Karel
Pojezný
35
Jakub
Markovič
30
Jiří
Letáček
24
Jan
Juroška
13
Samuel
Grygar
28
Filip
Kubala
11
Eldar
Šehić
21
Jiří
Klíma
15
Patrick
Kpozo
19
David
Lischka
10
Matěj
Šín
5
Jiří
Boula
29
Ladislav
Takács
9
David
Buchta
26
Filip
Blažek
4
Robert
Mišković
0
Paixao da Silva
Ewerton