so 27.1.2024
MUZ

Baník zdolal Oboloň Kyjev 3:1

První přípravný duel v rámci herního soustředění v Turecku - první vítězství. Baník v Beleku zdolal ukrajinský celek Oboloň Kyjev 3:1.

Krátce před začátkem zápasu vykázal drobné svalové zranění Matúš Rusnák, takže se trenéři rozhodli neriskovat a dát mu pro oba sobotní zápasy volno.

V úvodních minutách dopoledního duelu měl míč častěji ve svém držení soupeř, ale Baník byl při bránění velmi pozorný a nepustil protivníka do žádné příležitosti. Ty přišly po čtvrthodině hry naopak na druhé straně a bylo jich hned několik. Nejdříve prchnul obráncům Oboloně Filip Kubala. Sám před gólmanem Ribkou volil obstřel a trefil pravou tyč. Prodral se k odraženému míči a chtěl jej ve skluzu vrátit do branky. To by se mu bývalo podařilo, kdyby jeden z hráčů soupeře nestačil střelu na poslední chvíli zablokovat.

Baník ze situace vytěžil alespoň rohový kop, po němž se k hlavičce dostal znovu Filip Kubala, Ribka ovšem stačil vytlačit dobrou střelu mimo tyče. Kopal se tedy další roh, k zakončení se tentokrát dostal Jan Juroška, jehož diagonální střelu zpoza šestnáctky vytlačil gólman ukrajinského týmu zpod břevna opět na roh.

Ve 28. minutě potrestal chybu v rozehrávce Baníku Rostislav Taranucha přesnou střelou z dálky do opuštěné branky a soupeř se dostal do vedení.

Baník po překrásné akci vyrovnal. Vše začalo u Roberta Miškoviče, který na polovině soupeře vyslal kolmici směrem do šestnáctky, na její hranici Matěj Šín přesměroval míč jedním dotekem na Filipa Kubalu, načež se rozběhl v očekávání, že mu spoluhráč balon vrátí. To se také stalo, narážečka vyšla parádně a Matěj Šín s přehledem uklidil míč do branky.

Robert Miškovič pak o chvíli později trefil z přímého kopu břevno.

Ve druhém poločase Baník rozhodl o svém vítězství. Nejdříve v 60. minutě získal Robert Miškovič na polovině hřiště míč, přiťukl doleva rozběhnutému Matěji Šínovi, ten před hranicí šestnáctky napřáhl levačkou a křížnou střelu poslal takřka za háčky - 2:1.

V 90. minutě se individuálně prosadil Abdullahi Tanko, proháčkoval se mezi třemi bránícími hráči, dostal se před gólmana, toho zblízka prostřelil a stanovil tak konečné skóre 3:1.

Ohlasy k utkání

Pavel Hapal: "Jsem spokojen s výsledkem, ale i určitými fragmenty hry. Hráli jsme ve vysokém tempu, presinkem jsme soupeře donutili k chybám. Dali jsme tři góly, mohlo jich být i víc, soupeře jsme až na chybu, kterou jsme udělali, do šancí nepustili."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

27.
sobota
ledna
Baník VS Oboloň-Brovar Kyjev
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 1:1
Branky: 31. Šín (Kubala), 60. Šín (Miškovič), 89. Tanko (ind. akce) – 28. Taranucha.

Sestavy

Baník

Markovič - Juroška, Frydrych, Pojezný, Šehič - Šudák (46. Málek), Miškovič (70. Grygar), Kubala, Šín, Madleňák (70. Krupička) - Tanko

Oboloň-Brovar Kyjev

Ribka - Osman, Dubko, Prijmak, Grico, Gruša, Zaporožec, Kosovskij, Černov, Višněvskij, Taranucha.
19
David
Lischka
9
David
Buchta
10
Matěj
Šín
12
Tomáš
Rigo
7
Karel
Pojezný
13
Samuel
Grygar
21
Jiří
Klíma
17
Michal
Frydrych
32
Paixao da Silva
Ewerton
35
Jakub
Markovič
5
Jiří
Boula
11
Eldar
Šehić
20
Abdullahi
Tanko
24
Jan
Juroška
95
Daniel
Holzer
15
Patrick
Kpozo
28
Filip
Kubala