út 30.1.2024
MUZ

Baník vyzrál i na Levski Sofia!

Baník pokračuje ve vítězné šňůře. V úterý v podvečer dokázal v Turecku přesvědčivě zvítězit i nad bulharským Levski Sofia. Přední bulharský tým zdolali svěřenci Pavla Hapala 3:0!

Za podpory skupiny fanoušků, kteří za Baníkem do Turecka přicestovali, odehráli Slezané jeden z nejlepších zápasů zimní přípravy. Zpočátku patřila aktivita soupeři, skákavou Petkovou střelu chytil Jakub Markovič, Mitkov střílel nad, Ohene zas těsně mimo. 

Pak ale přišla první velká šance zápasu a měl ji Baník. Matěj Šín to skvěle vymyslel pro Filipa Kubalu, poslal mu kolmici,  Filip Kubala si v šestnáctce míč převzal, vypálil, a jen Michajlovův výborný zákrok udržel stav zápasu na dvou nulách.

V 18. minutě pak scházelo Jiřímu Klímovi málo, aby na malém vápně dosáhl na nabídku Matúše Rusnáka z pravé strany, ovšem v 21. minutě už se skóre měnilo, a to právě díky Jiřímu Klímovi. Vypálil z hranice šestnáctky a zamířil naprosto přesně.

Za malou chvíli si Jakub Markovič stáhl hlavičku Kellyana van der Kaapa a Baník udeřil znovu. A po překrásné akci! Vše začalo u Davida Buchty, který na levé straně perfektně rozběhl Filipa Kubalu. Ten utekl, včas a přesně poslal míč zleva do vápna a našel Jiřího Klímu. A ten sám před Michajlovem zachoval klid a nedal mu šanci.

Na 3:0 pro Baník zvýšil ještě před přestávkou Filip Kubala. A zase po pohledné akci. Tu měl na svědomí tentokrát Karel Pojezný. Na polovině hřiště dloubnul do míče tak šikovně, že balon přeplachtil zadní řadu bulharského týmu, klesl přesně k ke kopačkám rozběhnutých Jiřího Klímy a Filipa Kubaly, první jmenovaný posunul míč druhému a Filip Kubala zakončil stejně jistě, jako o chvilku dříve Jiří Klíma.

Po přestávce zahrozil soupeř, Asimi Fadigovi chybělo málo, aby u vzdálenější tyč dostal míč do odkryté branky, pak zasáhl Jakub Markovič výborně proti šanci Mitkovově. Mezitím hlavičkoval na druhé straně nebezpečně Matěj Šín, ale trefil brankáře.

A totéž se podařilo Filipu Kubalovi, když v rychlosti zakončoval po přesném přízemním centru Eldara Šehiće.

V poslední minutě vytáhl Jakub Markovič excelentní zákrok proti  Fabio Limovi, který před ním byl zcela sám. Případný gól by ale neplatil, protože obránci Baníku vystavili Limu do ofsajdu.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

PAVEL HAPAL: "Podali jsme velice dobrý výkon. Vstřelili jsme tři góly, všechny v prvním poločase, měli jsme situace i ve druhém poločase. Hlavně si ale myslím, že Levski Sofia byl nejkvalitnější soupeř, proti kterému jsme v Turecku zatím hráli. Odpracovali jsme to v defenzivě i ofenzivě, škoda, že jsme nepřidali ještě další gól, těší mě nula vzadu."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

30.
úterý
ledna
Levski Sofia VS Baník
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 0:3
Branky: 21. Klíma , 28. Klíma (Kubala), 43. Kubala (Klíma).
Diváci: 50

Sestavy

PFK Levski Sofia

Michajlov – Galčev, Van der Kaap, Dimitrov, Soares (84. Ljubenov) – Ohene (57. Mendes), Mitkov, Fadiga (62. al-Džamílí) – de Melo, Petkov (46. Lima), Viana (62. Stefanov)

FC Baník Ostrava

Markovič - Juroška (46. Ndefe), Lischka, Pojezný, Kpozo (46. Šehić) - Rusnák, Boula, Šín, Buchta - Kubala - Klíma.
24
Jan
Juroška
20
Abdullahi
Tanko
12
Tomáš
Rigo
5
Jiří
Boula
19
David
Lischka
30
Jiří
Letáček
35
Jakub
Markovič
29
Ladislav
Takács
28
Filip
Kubala
0
Paixao da Silva
Ewerton
4
Robert
Mišković
10
Matěj
Šín
77
Gigli
Ndefe
15
Patrick
Kpozo
13
Samuel
Grygar
9
David
Buchta
26
Filip
Blažek
17
Michal
Frydrych
11
Eldar
Šehić
21
Jiří
Klíma
7
Karel
Pojezný