st 25.1.2017

Baník ve druhém testu rozstřílel Karvinou 5:0

Ani ve druhém přípravném utkání zimy Baník nezaváhal a na umělé trávě v Karviné porazil místní MFK jednoznačně 5:0. Baníkovci udělili sedmému týmu první ligy tvrdou lekci z produktivity a už do pauzy vedli rozdílem tří gólů. Dvakrát se trefil s obrovskou chutí hrající Dyjan Carlos De Azevedo, po brance přidali Martin Sus, Tomáš Zápotočný a Petr Nerad.

Výsledek je drtivý, ale herně taková propast mezi týmy na hřišti nebyla. Ještě za rovnovážného a otevřeného stavu hosty bravurně podržel brankář Vašek, který ve svém prvním zimním utkání zneškodnil dvě, tři velké šance Karviné.

Jestliže Baník na podzim v lize zahazoval šance, dnes v produktivitě svého ligového protivníka dokonale vyškolil. Po hrubé chybě karvinské obrany obešel De Azevedo v 21. minutě i gólmana Pindrocha a do prázdné brány načnul skóre. Neuběhla ani minuta, neúnavný a aktivní Helešic od levé lajny naservíroval míč ideálně do vápna a Sus zhruba z deseti metrů skóroval podruhé.

Baníku narostla křídla a jeho rychlý fotbal dělal domácím problémy. Další brejk zahodil Stáňa, ale De Azevedo těsně před poločasem do otevřené obrany udeřil potřetí.

I po obrátce a oboustranných změnách v sestavě dále pálili ostrými pouze hosté. Zápotočný po standardní situaci z otočky poslal balon do sítě počtvrté, pak vytáhl proti Jurčovi další parádní zákrok Vašek a skóre v 86. minutě po dalším přímočarém kontru z pravé strany stanovil vyvedenou bombou do šibenice Nerad.

VLASTIMIL PETRŽELA: "Samozřejmě, že jsem spokojen, ale nemá cenu z toho dělat závěry a přeceňovat to. Šli jsme do toho z plné přípravy, stejně jako Karviná. Ale zápas nám vyšel tak, jak bychom chtěli hrát. Hráli jsme v rychlosti, rychlé lítal balon a zbytečně jsme to nevodili. Nic to neznamená, ale máme radost, že se nám to povedlo."

25.
ledna
Karviná VS Baník

Poločas: 0:3
Branky: 21. a 32. De Azevedo, 22. Sus, 68. Zápotočný, 86. Nerad. Rozhodčí: Proske.