pá 7.9.2018

Baník v přípravě porazil Vítkovice 1:0

Vítězstvím 1:0 v přípravném utkání s Vítkovicemi završil Baník své čtyřdenní soustředění v Čeladné. Vítězný gól Baníku vstřelil Dame Diop.

Bez dvou tradičních opor Milana Baroše a Jana Laštůvky vstoupil Baník do utkání aktivně. Ve 14. minutě se do zajímavé možnosti prodíral Martin Fillo. Gólman Šustr mu jeho pokus zblízka dokázal vyrazit a poradil si i s následnou dorážkou Milana Jiráska. Ten to o chvíli později zkoušel s nebezpečnou střelou znovu a Šustr byl opět připraven. Až ve 28. minutě dokázal baníkovského gólmana ve službách Vítkovic překonal Dame Diop, jen využil přesnou přihrávku Daniela Holzera.

A také Daniel Holzer zatoužil dát v utkání gól, šikovně vystřelil, Šustr mu jeho pokus vyrazil.

Druhý poločas přinesl podstatně vyrovnanější podívanou, nejblíže ze všech baníkovců měl ke gólu Filip Kaloč. Také jeho střela měla zajímavé parametry, nicméně skóre už zůstalo nezměněno.

BOHUMIL PÁNÍK: "Utkání splnilo účel, pro který jsme ho sehráli. Zůstali jsme v zápasovém rytmu, vyzkoušeli jsme si souhru stoperů. Jen směrem dopředu toho z naší strany moc nebylo."

7.
Baník VS Vítkovice

Branka: 28. Diop.
Diváci: 300

I. poločas: Budinský – Pazdera, Procházka, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jánoš, Jirásek, Holzer – Diop. II. poločas: Lapeš – Breda, Mešaninov, Procházka, Stronati, Fleišman – Fillo, Hrubý, Kaloč, Bolf – J. Šašinka.