út 2.2.2016

Baník v přípravě podlehl Vlašimi 0:2

Fotbalisté A mužstva Baníku Ostrava v úterním přípravném utkání hraném v Nymburku podlehli druholigové Vlašimi 0:2. Vše podstatné se odehrálo po změně stran, kdy se střelecky prosadili Hejný a Jícha.

Šesté přípravné utkání našeho mužstva bylo výrazně ovlivněno silným větrem, který oběma celkům značně stěžoval práci s míčem. Podmínky na hřišti v Nymburku tedy nahrávaly spíše soubojovému stylu hry a fotbalová krása šla chtě nechtě stranou. Pro Baník to platilo zejména v prvním poločase, kdy hrál proti větru, který v kombinaci s důrazně hrající Vlašimi tvořil těžko prostupnou zeď. Skrze ni proletěla jen ve 20. minutě střela Jana Matěje, se kterou si však gólman soupeře poradil. Před branku jsme se na delší čas dostali až v závěru půle, ale povedená akce po pravém křídla skončila zablokovaným centrem Karola Mondeka.

To Vlašim mohla v první půli skórovat, jejím hráčům však scházelo přesnější zakončení nebo narazili na připraveného Antonína Bučka, který dostal v brance Baníku šanci, neboť stávající druhý gólman František Chmiel odjel na soustředění s národním týmem do 19 let, a tak si trenéři chtěli v ostrém zápase vyzkoušet potenciál bývalého baníkovce. Ten však inkasoval brzy po změně stran, kdy jej v 51. minutě po rohovém kopu překonal vlašimský Hejný.

Náš tým předtím o poločasové přestávce hned pětkrát střídal, což společně s hrou po větru znamenalo oživení herního projevu. Díky rychlým výměnám míčů po stranách, kde kombinovali napravo Ondřej Sukup s Dyjanem Carlosem de Azevedem a vlevo Matěj Helešic s Lukou Lučićem, přicházely před branku Vlašimi centry a s nimi i možnosti vstřelit gól. Aktivní byl především střídající útočník Marek Červenka, který dokázal vyhrávat souboje se soupeřovými obránci a dostával se také do zakončení. Střelecky se však nevedlo jemu ani dalším baníkovcům, odražené míče mohli do branky poslat De Azevedo, Matěj či Filip Kaša, ale obrana Vlašimi odolala.

Tu naši bohužel paradoxně ve chvílích, kdy se zdálo, že zápas ještě můžeme vyrovnat i otočit, podruhé překonal soupeř, který využil zaváhání defenzivy a střelou Jíchy zvýšil na 2:0. Úterní příprava v polabském sportovním centru v Nymburce tímto skóre také nakonec skončila. Baníkovci se budou na tamních travnatých hřištích připravovat do pátku, v sobotu je od 12:00 na ostravském Městském stadionu čeká domácí generálka na ligu proti Spartaku Trnava.

Vlastimil Petržela (FC Baník Ostrava): "Hlavně v prvním poločase zápas z naší strany kvůli silnému vichru skoro až postrádal smysl. Kluci nemohli hrát svůj fotbal a navíc soupeř chodil do všeho velice důrazně, s čímž naši mladí nepočítali. Ve druhém poločase už tam byly lepší okamžiky, rychlé kombinace a přišly i šance, které jsme bohužel neproměnili. Naopak Vlašim se paradoxně po dvou útocích dvakrát prosadila."