ne 12.7.2015

Baník v kombinované sestavě porazil Třinec 4:1

Baník v kombinované sestavě složené z hráčů A mužstva a juniorky porazil druholigový Třinec jednoznačně 4:1. Na třineckém stadionu Rudolfa Labaje si mužstvo trenéra Radomíra Korytáře rovnoměrně rozdělilo góly do obou poločasů. V prvním dějství se trefili Alispahić s Pyclíkem. Po změně stran přidali další branky Staško a znovu Pyclík. Čestného úspěchu se dočkal i Třinec, který šest minut před koncem snižoval zásluhou Zimky.

Baník přečkal úvodní nápor Třince a ve 14. minutě otevřel skóre. Foltyn kolmicí vyslal Alispahiće, který se ocitl za třineckou obranou a následně přesně obstřelil vybíhajícího Palečka. Ve 23. minutě zahrozila druhá strana, Pavlenka však včasným vyběhnutím zneškodnil Malcharkovu střelu. Baník si v koncovce počínal produktivnějši a ve 29. minutě přidal druhou branku poté, co Alispahić vyřešil protiútok přihrávkou na Pyclíka, jenž se trefil přesně do horního rohu třinecké branky.

Ve druhém poločase se diváci dočkali změn skóre až v poslední patnáctiminutovce. Gólovou epizodu načal v 75. minutě navrátilec z hostování Staško, na jehož dorážku hlavou byl gólman Brych krátký. O chvíli později Janoščín srazil Pyclíka a sám faulovaný z pokutového kopu zvýšil v 79. minutě na 4:0 pro Baník. Gólového úspěchu se v 84. minutě dočkal i Třinec, zásluhou pohotového zakončení Zimky k levé tyči Pavlenkovy brány. A když Pavlenka v prvním minutě nastaveného času skvěle zlikvidoval Gajdošíkův volej, skončilo nedělní utkání vítězstvím Baníku 4:1.

Příští utkání sehraje Baník v sobotu 18. července od 17:00, kdy v generálce na nadcházející ročník Synot ligy přivítá na Městském stadionu v Ostravě - Vítkovicích účastníka Fotbalové národní ligy MFK OKD Karviná.

Radomír Korytář (FC Baník Ostrava): "Podali jsme kvalitní výkon, který jsme vyjádřili i vstřelenými brankami. Nejen, že jsme si v šancích počínali efektivně, rovněž jsme si je systematicky připravovali. Naše hra byla kombinační s dobrým pohybem a zajímavými individuálními výkony. Kluci ukázali, že v sobě mají potenciál a do budoucna mohou být přínosem."

12.
Třinec VS Baník

Poločas: 0:2
Branky: 84. Zimka – 29. a 79. z pen. Pyclík, 14. Alispahić, 75. Staško. Rozhodčí: Proske.
Diváci: 475

Třinec

I. poločas: Paleček – Joukl, Vomáčka, Hloch, Knötig – Málek, Mozol, Salachna, Tomeček – Malcharek, Dočekal. II. poločas: Brych – Velner, Vomáčka (66. Hupka), Čelůstka, Janoščín – Martynek, Motyčka, Samiec, Gajdošík – Dedič, Zimka.

Pavlenka - Vengřinek, Celba (34. Staško), Honiš, Helešic - Foltyn, Ožvolda - Liener (46. Fojtík), Tomšů, Pyclík - Alispahić (66. Půda).