so 18.7.2015

Baník v generálce podlehl Karviné 0:3

Sobotní generálka na nadcházející ročník Synot ligy 2015/2016 Baníku vůbec nevyšla. Tým trenéra Radomíra Korytáře v premiéře na nově zrekonstruovaném Městském stadionu v Ostravě - Vítkovicích prohrál s Karvinou 0:3.

Baník, který nastoupil v základní sestavě s testovaným záložníkem Martinem Vyskočilem, už v 8. minutě prohrával 0:1. Sedlák prodloužil rohový kop na Dreksu a bývalý hráč ostravského celku zblízka překonal Pavlenku. Minutu před inkasovaným gólem navíc Pavlenka fantastickým reflexem zneškodnil Sivrićovo zakončení z malého vápna.

Na kopačky ostravských fotbalistů se rázem vkradla nervozita,která se projevovala zbytečnými ztrátami a pozdním dostupováním hráčů soupeře. Územní převahu tudíž měla dobře hrající Karviná,která nápaditými akcemi permanentně zaměstnávala baníkovskou defenzívu. Baník se osmělil pouze ve 21. minutě, kdy Šichor po narážčce s Mondekem pálil z halfvoleje nad.

Deset minut před koncem prvního poločasu se Karviná ujala dvoubrankového vedení. Budinský z přímého kopu obstřelil zeď a trefil se přesně k levé tyči Pavlenkovy branky. Baník prožíval krušné chvíle. V 37. minutě se Sivrić v nájezdu snažil přelobovat Pavlenku, naštěstí pro Ostravany jeho pokus skončil nad. Poločasový hvizd rozhodčího byl pro domácí fotbalisty vysvobozením.

Do druhého poločasu vstoupili fotbalisté Baníku o poznání lépe. Aktivitou hýřil zejména Mondek, který v 52. minutě přehazoval brankáře Pindrocha, jenže bez gólového efektu. O čtyři minuty později se slovenský záložník blýskl dalekonosnou střelou, která jen těsně minula karvinskou branku.

Když ale brankou neskončila ani hlavička de Azeveda, udeřila potřetí v zápase Karviná. Fiala v 77. minutě nekompromisní ranou stanovil na konečných 3:0 pro hosty.

Radomír Korytář (FC Baník Ostrava): "Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně, s dravostí a agresivitou, ale první poločas nám prostě nesedl. Ve druhém poločase už jsme byli aktivní,soupeře přehrávali a měli náznaky šancí, které jsme nedotáhli do konce. Soupeř nakonec ještě zvýšil na 0:3, ale přesto věřím, že nám i tento zápas před ligou pomůže. Někteří hráči jsou si zřejmě příliš jistí svým místem, takže to ještě dost přehodnotím a v Brně nastoupíme s jinou sestavou."

18.
Baník VS Karviná

Poločas: 0:2
Branky: 8. Dreksa, 35. Budínský, 77. Fiala. Žluté karty: 80. Kouřil – 72. Tóth. Rozhodčí: Cieslar – Priesol, Mikeska.