so 8.11.2014

Baník prohrál v Českých Budějovicích 0:1

Zklamáním skončil sobotní zápas 14. kola Synot ligy, ve kterém se Baník představil na hřišti předposledních Českých Budějovic. Ostravský tým měl po většinu zápasu více ze hry,vypracoval si několik gólových příležitostí, ale udeřili pouze domácí, kteří díky brance Jakuba Hory slaví vítězství 1:0.

Baník nastoupil do sobotního ligového utkání v Českých Budějovicích se dvěma změnami. Vedle Stronatiho nastoupil Kaša,který uprostřed obrany nahradil Baránka. Druhá změna se týkala pozice pravého záložníka, kde před Kukecem dostal přednost Štěpán.

Domácí Dynamo se od první minuty v hlubokém obranném bloku bránilo převaze Ostravanů. V 9. minutě si dobře hrající hosté vytvořili dvě stoprocentní šance. Nejprve po Holzerově přihrávce Narh nedotlačil míč do budějovické sítě. Hned vzápětí Lindpere našel přesným centrem Greguše, ale ani on svou hlavičku z bezprostřední blízkosti nepřetavil v gólovou radost,vítězem tohoto minisouboje se stal brankář Křížek.

Domácí si počínali o poznání produktivněji. V 11. minutě obrana Baníku nezachytila nabíhajícího Horu, který po Hanzlíkově centru z levé strany hlavou překonal Pavlenku. Baníkovský nápor neochromila ani vedoucí branka domácích, hosté nadále drželi České Budějovice na vlastní polovině, ale do konce prvního poločasu si žádnou větší šanci nevytvořili. Dynamo naopak mohlo udeřit po ostravské ledabylosti v rozehrávce, avšak Benát z dobré pozice přestřelil.

Hned na začátku druhého poločasu se v soupeřově šestnáctce uvolnil Kukec, ale v zajímavé pozici ho jeden z obránců srazil k zemi, píšťalka sudího Patáka ale zůstala němá. O pár okamžiků později vnikl do pokutového území Budějovic Lindpere, ale ve vyložené pozici místo zakončení zvolil přihrávku na Narha, která neprošla. V 51. minutě si Baník vytvořil v krátkém časovém sledu třetí stoprocentní příležitost, když Kašův oblouček zpracoval zády k brance Narh, prosadil se přes dotírajícího obránce, jenže z otočky nechal vyniknout Křížka.

Budějovickou odpověď přichystal z protiútoku Hora, jehož křižná střela proletěla vedle pravé ostravské tyče. Baník nadále dobýval českobudějovickou defenzívu a vzadu nechával otevřená vrátka, čehož málem využil Škoda, jehož tvrdá střela jen těsně minula branku. Chvíli předtím jeho přihrávka proletěla napříč celým pokutovým územím, ale žádný z jeho spoluhráčů ji nezachytil. V 76. minutě o sobě dal znovu vědět aktivní Kukec, tentokrát z přímého kopu, jeho pokus směřující do šibenice Křížek s námahou vyškrábl nad břevno. V závěru vsadili fotbalisté v modrých dresech vše na ofenzívu, jenže z drtivého tlaku kýžený gól ani gólovou šanci nevytěžili. Baník prohrál v Českých Budějovicích 0:1.