so 18.4.2015

Baník prohrál se Slováckem 0:2

Domácí zápas 24. kola Synot ligy se Slováckem baníkovcům v sobotu odpoledne nevyšel. Přestože si v úvodu utkání vytvořili několik slibných gólových šancí, jako první se radoval soupeř,který šel do vedení v 34. minutě střelou Valenty. Když hosté hned po pěti minutách druhé půle přidali Kerbrem druhý gól, bylo o vítězi rozhodnuto. Baník na Bazalech podlehl Slovácku 0:2.

V základní sestavě Baníku nastoupil debutant Matěj Helešic,osmnáctiletý levý bek nahradil Chorvata Luku Lučiće, který nestihl doléčit šrámy z minulého utkání na Bohemians. Různé zdravotné problémy vyřadily z nominace kapitána Milana Baroše, Dyjana Carlose de Azeveda a Derricka Mensaha. Kvůli čtvrtým žlutým kartám pak nenastoupil Davor Kukec.

Do samotného utkání vstoupil Baník dobře, už ve 2. minutě Sivrić nacentroval na Narha, a ten hlavou prověřil Hečovu pozornost. Brankář Slovácka míč vyrazil nad břevno. Ostravané pokračovali v aktivitě, Kouřil křižným pasem vybídl rychlonohého Sivriće,ten však Heču nepropálil, neboť zakončoval z úhlu. A do třetice Baník. Po rohu Štěpána nebezpečně zakončoval Frydrych. Jenže těsně vedle levé tyče Hečovy brány.

Baník pokračoval v nátlakovém fotbalu. Uprostřed poločasu,v rozmezí 25. až 27. minuty si vytvořil další dvě zajímavé příležitosti. Ale po skvělé individuální akci Holzera zakončoval Foltyn nad branku a gólem neskončilo ani Narhovo zakončení z malého vápna. Ghanský útočník branku Slovácka rovněž přestřelil.

A tak ve 34. minutě udeřilo z ojedinělého útoku Slovácko. Na Valentovu překvapivou pumelici z dobrých pětadvaceti metrů neměl ostravský brankář Pavlenka nárok. S fotbalisty Baníku inkasovaný gól viditelně zamával, ve 43. minutě běžel Diviš po sám na Pavlenku, ale v rozhodující chvíli mu došly síly a gólman Baníku jeho slabý pokus lapil.

Druhý úder do baníkovské sítě přesto přišel. Po změně stran, ve 49. minutě utkání, Kerbr vypálil z voleje přesně na zadní tyč ostravské branky a hosté vedli 2:0.

Kerbrův gól přinesl baníkovský zmar. Domácí fotbalisté vyklidili hřiště a jen díky výborně chytajícímu Pavlenkovi neprohráli daleko větším rozdílem. Ostravský brankář se totiž zaskvěl proti třem vyloženým šancím klubu z Uherského Hradiště. Baník doma podlehl Slovácku 0:2.

Petr Frňka (FC Baník Ostrava): „Pro mě to byl zápas dvou rozdílných poločasů. Prvních pětatřicet minut jsme hráli velmi dobře, měli převahu a vytvořili si také gólové příležitosti, které jsme neproměnili. Soupeř pak naši převahu utnul krásně trefenou střelou Valenty, což nás trochu opařilo a poločas jsme spíše jenom doklopýtali. Do druhého poločasu jsme se do toho chtěli obout, ale po našem autu jsme si bohužel nechali dát druhý gól. Pak jsme ze zápasu vypadli, kazili jsme jednoduché věci,dopouštěli se nepřesností a o co víc jsme chtěli soupeře přetlačit,tím víc jsme chybovali a soupeř mohl chodit do brejků.“