so 11.7.2015

Baník prohrál s Wislou Krakow 1:3

Ve čtvrtém utkání letní přípravy se Baník v sobotu na stadionu MKS Kalwarianka utkal s polským celkem Wisla Krakow, který zvítězil 3:1. Baník o lepší výsledek připravily dva slepené góly po individuálních chybách. Další přípravný zápas čeká baníkovce v neděli, kdy od 10:30 nastoupí na hřišti Třince.

Za Baník premiérově nastoupil odchovanec Patrik Dressler, který naposledy působil ve Viktorii Žižkov. Po oboustranně opatrném úvodu si první velkou šanci zápasu vypracoval Baník. Ve 20. minutě Holzerův centr našel v pokutovém území Kukece, jehož hlavička skončila na břevně polského mužstva.

Studenou sprchou pro Ostravany byly dva obdržené góly v rozmezí jedné minuty, mezi 29. až 30. minutou. První branka v baníkovské síti skončila po ukázkové akci Jankowskiho a Broźka,na jejímž konci bylo pohodlné zakončení Sedloka do prázdné brány. O několik desítek sekund později už Wisla vedla o dva góly. Po Foltynově nepřesnosti Jankowski vybojoval míč, předložil jej Broźkovi, a ten umístěnou střelou překonal Šroma.

Baník stihl do poločasového hvizdu snížit na rozdíl jedné branky. Kukec chytrou přihrávkou mezi stopery Wisly vybídl nabíhajícího Narha a ghanský útočník se sám před gólmanem nemýlil. První poločas tak skončil vedením Wisly 2:1.

Ve druhém poločase měl více ze hry polský protivník, který kontroloval dění na hřišti. V 72. minutě vstřelil svou druhou branku v sobotním utkání Broźek, když po přihrávce Burligy z jedenácti metrů rozvlnil síť „angličanem“. Pohár starosty Kalwarii tak po vítězství 3:1 skončil v rukách fotbalistů Wisly Krakow.

Radomír Korytář (FC Baník Ostrava): "Do první inkasované branky jsme v poli hráli dobře, vypracovali si stoprocentní šanci, kterou jsme nedali. Poté jsme bohužel zase udělali triviální chyby, po nichž jsme obdrželi hloupé góly. Těmito chybami soupeře dostáváme na koně. I tak jsme pokračovali v aktivitě a do poločasu jsme snížili na 1:2. Druhý poločas jsme chtěli zvládnout, u hráčů jsem viděl snahu. Měli jsme však problémy při řešení různých herních situací. Někteří hráči to v rychlosti a pod tlakem neuhráli a tím pádem jsme měli hodně nepřesností. A s tolika nepřesnostmi zápas nelze úspěšně zvládnout. Vidím určitý posun, ale pořád je to z naší strany málo."