so 21.11.2015

Baník prohrál na hřišti Bohemians 1:3

Fotbalisté Baníku Ostrava nezvládli důležité podzimní utkání na půdě Bohemians Praha 1905 a po prohře 1:3 se jim nesestupové pozice vzdálily na propastných osm bodů. Po čtrnácti odehraných kolech baníkovci uzavírají ligovou tabulku s mizernými čtyřmi body.

V úvodní dvacetiminutovce se domácí Bohemians snažili nátlakovou hrou překonat dobře organizovanou obranu Baníku. K vážnějšímu ohrožení Pavlenkovy branky se Klokani nedostali. První velkou šanci ale domácí přetavili v gólovou radost. Ve 21. minutě si Acosta po perfektní Hubínkově přihrávce naběhl za ostravskou obranu a chladnokrevně přehodil vybíhajícího Pavlenku.

Inkasovaný gól baníkovce vybičoval k většímu úsilí. Běžela 25. minuta, když Lásik sklepl Lučićův centr pro Červenku, jenže útočník Baníku v akrobatické pozici na míč těsně nedosáhl. Sled zajímavých momentů pokračoval šancí domácího Čížka, jehož tvrdou ránu ve 27. minutě zlikvidoval Pavlenka. Ve 40. minutě vyrovnání viselo na vlásku, jenže Mondekovu střelu Zlámal vyrazil, a ačkoliv míč i tak směroval do branky, brankáře Bohemians zastoupil pohotový Škerle a míč odhlavičkoval do bezpečí.

Druhý poločas začal velkou šancí Červenky, který elegantní patičkou změnil směr Kukecovy střely, jenže míč letěl těsně mimo domácí brankový prostor. Baníkovci si nahlas říkali o vyrovnávající branku, ale v 63. minutě museli strávit další bolestivý úder. Narh ve stoprocentní šanci nastřelil tyč a z následného protiútoku se přesně ke vzdálenější tyči trefil Schick a zvýšil na 2:0 pro Bohemians.

Domácí tím definitivně zlomili odpor Baníku, navíc v 80. minutě přidali třetí branku. Na Jindříškův centr si naběhl Schick a hlavou vstřelil svou druhou branku v zápase. Definitivní podobu skóre dal minutu před koncem Dostál, který snížil na konečných 3:1 pro Bohemians Praha 1905.

Radomír Korytář (FC Baník Ostrava): "Přijeli jsme na Bohemku s tím, abychom neztratili kontakt s týmy, které jsou kolem nás. Chtěli jsme být pozorní a vyrovnat se zdravou agresivitou soupeři. To se nám v určitých fázích povedlo, ale dostali jsme gól po taktické chybě našeho hráče. Soupeř toho využil a šanci proměnil. V druhé půlce jsme posílili ofenzivu, poslali jsme do hry Davora Kukece a chtěli jsme to strhnout na svou stranu, nebo přinejmenším uhrát bod. To se nám nepodařilo. Soupeř vytěžil z minima maximum, byl efektivnější než my, a proto zaslouženě zvítězil. Pokud nebudeme proměňovat šance, nemůžeme pomýšlet na dobrý výsledek."