so 1.11.2014

Baník porazil Hradec Králové 2:1

Po dvouzápasovém ligovém půstu se Baník Ostrava opět raduje z tříbodového zisku. V sobotním utkání 13. kola Synot ligy porazil na Bazalech Hradec Králové 2:1, o této radostné zprávě rozhodly dvě výstavní trefy premiérového ligového střelce Daniela Holzera. Hostující Hradec Králové, který po celý průběh utkání Ostravanům cestu za vítězstvím pořádně znepříjemňoval, po změně stran už jen snížil zásluhou svého nejlepšího letošního střelce Pavla Dvořáka.

Přestože Hradec Králové s odstupem uzavírá prvoligovou tabulku, nepřijel do Ostravy s poraženeckou náladou. Hned na začátku utkání Shejbal unikl ostravské obraně, ale jeho finální přihrávku Stronati ve skluzu zablokoval. Baník odpověděl prostřednictvím Kukecovy tvrdé rány, která proletěla kolem hradecké levé tyče. Po nervózní dvacetiminutovce přišla vedoucí branka Baníku. Ve 22. minutě propadl Frydrychův centr na zadní tyč, kde číhal Holzer, a ten jej druhým dotekem napálil pod břevno.

Vedoucí gól se na výkonu ostravského mančaftu v pozitivním duchu neprojevil, naopak Hradec Králové vybičoval k větší aktivitě. Ve 28. minutě Shejbalovu hlavičku brankář Pavlenka s námahou vyrazil. Ve 36. minutě zase domácí přečkali obrovský závar, během něhož musel Pavlenka dvakrát zasahovat.

Ostravany z těžkých chvil vysvobodila až druhá branka,kterou dal ve 39. minutě znovu s chutí hrající Holzer. U mladičkého záložníka Baníku se jednalo o premiérové góly v Synot lize. Tentokrát si na hranici šestnáctky zpracoval odražený míč a parádní ranou z halfvoleje rozradostnil Bazaly. Fotbalisté Baníku předvedeným výkonem v první půli rozhodně neexcelovali, ale do kabin šli za dvoubrankového vedení.

Do druhého poločasu nastoupil Mensah, který vyztužil středovou řadu. Právě ghanský záložník rozjel v 52. minutě zajímavou akci, která pokračovala přihrávkou na Kukece, který z pravé strany odcentroval do pokutového území Hradce Králové. Tam ale před Lindperem odkopl míč Holeš.

Uběhly pouhé dvě minuty, když k Frydrychovi propadl míč po Byrtusově křižném centru. Obránce Baníku si ovšem nevedl stejně tak úspěšně, jako v první půli Holzer, a pálil do vybíhajícího gólmana Koubka. Pak ještě mohl Holzer zkompletovat hattrick,ale jeho přízemní střela slabší pravačkou Koubkovi příliš práce nenadělala.

Hradec Králové se vymanil z ostravského sevření a zareagoval korekcí skóre. V 61. minutě Čermák utekl Kukecovi a přihrál na přední tyč, kam si naběhl Dvořák, který precizní patičkou našel skulinku v ostravské brance a snížil na 2:1.

Po hradeckém snížení následovaly hektické chvíle, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou. Nejblíže uklidňující třetí branky byl pět minut před koncem utkání Šašinka, ale po Frydrychově centru z pravé strany hlavičkou zblízka nechal vyniknout hostujícího gólmana. Infarktovou chvíli přinesla 90. minuta. Dvořák si naběhl mezi stopery Baníku a zjevil se sám před Pavlenkou. Reprezentační brankář ve službách Baníku ale potvrdil své kvality a jeho zakončení pohotově zlikvidoval. Baník vydřel cenné vítězství a vrací se na čtvrté místo Synot ligy.