út 6.2.2018

Baník podlehl Olimpiku Doněck 0:3

Loučení s Belekem mělo hořkou příchuť. Baník ve svém čtvrtém utkání na herním soustředění v Turecku podlehl ukrajinskému celku Olimpik Doněck 0:3 a před generálkou se Slavií musí výběr trenéra Radima Kučery zpytovat svědomí.

Přestože výše porážky je výmluvná, do přestávky měl Baník na perfektně střiženém pažitu resortu Hotelu Belconti místy i výraznou územní převahu. A to navzdory tomu, že už v osmé minutě přišla ledová sprcha Olimpiku. Baník zahrával roh, ale do otevřené obrany podnikli Ukrajinci smrtící výpad zakončený přesnou střelou k tyči.

Baník měl v utkání, které se po dohodě obou stran odehrálo za zavřenými dveřmi, přinejmenším tři možnosti ke srovnání. Po průniku Martina Filla jeho projektil gólových parametrů v poslední chvíli zblokoval stoper a parádní trefa nůžkami Dameho Diopa ze 43. minuty neplatila pro sporný ofsajd. Diop byl blízko vyrovnání i ve 48. minutě, ale po rychlém přenesení hry na útočnou polovinu jeho rána o pár decimetrů minula cíl.

Jestli měl šestý tým ukrajinské ligy něco precizně zvládnuto, pak rychlý přechod do útoku. V 53. minutě přešel do dalšího kontru, na pár přihrávek se dostal za obranu a osamocený Jan Laštůvka byl znovu bez šance. Z dobře sehraného přečíslení přidal v 67. minutě Doněck třetí gól, a ke korekci porážky nevedly ani další pokusy Diopa a de Azeveda.

RADIM KUČERA: „První poločas nebyl po herní stránce špatný. Měli jsme od nějaké patnácté minuty docela výraznou územní převahu a pár situací, které se daly gólově dotáhnout. O neuznaném gólu můžeme polemizovat, pokud to byl ofsajd, pak milimetrový, ale rozhodčí tak rozhodl a já to akceptuji. Co mě ale naštvalo pořádně, byl inkasovaný gól, který jsme si nechali dát po standardní situaci na útočné polovině. Soupeř prokázal v přechodové fázi, a nejenom v ní, kvalitu, ale druhá půle už byla z naší strany horší.“