so 22.8.2015

Baník po nepřesvědčivém výkonu podlehl Slavii 1:3

Ani po 5. kole Synot ligy fotbalisté Baníku nepoznali pocit vítězství. V sobotním utkání hraném na Městském stadionu v Ostravě - Vítkovicích Ostravané podlehli Slavii Praha 1:3 a zůstávají na posledním místě ligové tabulky.

Bez klíčových hráčů základní sestavy Derricka Mensaha a Michala Frydrycha nastoupili fotbalisté Baníku v sobotním večerním utkání proti Slavii Praha. Baník začal aktivně a neustále zaměstnával Slavii na její polovině. Vyvrcholením ostravského snažení byla Kukecova tvrdá rána, kterou brankář Berkovec vyrazil.

Jenže Slavia udeřila ze své první šance. Na rohový kop Hrubého si na přední tyč naběhl Voltr a střelou pod břevno překonal v 8. minutě Pavlenku. S psychikou domácích fotbalistů inkasovaný gól viditelně zamával a Slavia si v rozmezí 12. až 13. minuty vytvořila dvě slibné příležitosti, skóre ale zůstalo nezměněno. Baník se v útoku prosadil až ve 20. minuty, kdy Holzerova střela z voleje proletěla kolem slavistické tyče.

Slavia neustálým napadáním znepříjemňovala baníkovskou rozehrávku. Po ztrátě de Azeveda se míče ujal Voltr a Pavlenka musel jeho jedovatou střelu vyrazit do bezpečných míst. Slavia měla převahu a ve 29. minutě měl Pavlenka co dělat, aby zneškodnil Hrubého střelu z přímého kopu. Baník působil nervózně, dopouštěl se jednoduchých ztrát míče a z ochozů vítkovického stadionu se začínal ozývat pískot nespokojeného publika.

Minutu před koncem prvního poločasu Slavia podruhé udeřila. Škoda si v pokutovém území Ostravanů pohrál s Holzerem a střelou zblízka propálil Pavlenku. Poločasový hvizd byl pro Baník vysvobozením a zároveň i nadějí, že po změně stran dojde ke zlepšení.

Ve druhém poločase se na hřišti dlouhé minuty nic významného neudálo. Až v 65. minutě Pavlenku prověřila přízemní střela Štohanzla. Baník v rychlé odpovědi zahrozil prostřednictvím de Azeveda, jehož dobře mířenou střelu brankář Berkovec vytěsnil na roh. Berkovec podržel Slavii i čtyři minuty nato, když reflexivně vyrazil Mišákovu hlavičku z bezprostřední blízkosti.

Jiskru naděje vykřesal v 74. minutě Mišák, který z malého vápna dopravil míč za Berkovcova záda po vydařené akci z levé strany a Holzerově následné přihrávce. Přestože Baník snížil na rozdíl jedné branky, závěrečná honba za vyrovnáním se nekonala. Naopak v 90. minutě skórovala potřetí v zápase Slavia, když Škoda vybojoval míč po souboji s Pavlenkou a skóroval do odkryté branky. Slavia si z Městského stadionu v Ostravě - Vítkovicích veze tři body za vítězství 3:1.

Radomír Korytář (FC Baník Ostrava): „Hodnocení je stručné, dostali jsme tři góly a dali jenom jeden, i když jsme ve druhém poločase měli obrovskou převahu, z které ale pramenil pouze jeden gól. Zase jsme bohužel udělali v defenzivě chyby, které nejsou systémové, ale individuální, proto dostáváme branky. Předpokládal jsem, že se z minulých zápasů už dokážeme poučit, ale kvůli naší nepozornosti jsme opět inkasovali v závěrech obou poločasů.“