st 3.7.2024
MUZ

Baník nestačil na Lech

První středeční zápas Baníku přinesl prohru. Lechu Poznaň v Opalenici podlehl 0:2.

Lech měl od výkopu více ze hry a už v osmé minutě musel poprvé prokázat Jakub Markovič svůj reflex proti jedovaté ráně z úhlu. Soupeř byl nadále nebezpečnější. Další střelecký pokus z šestnáctky rozvlnil síťku jen ze svrchní strany a ve 24. minutě měli baníkovci štěstí, že rychlý protiútok zakončil hráč Lechu lobem těsně vedle tyčky.

Markovič podržel Slezany po půlhodině hry i po dělovce Marchiňského z otočky a skvělý zákrok vytasil i v úvodu druhé půle po rohu proti umístěné hlavičce k tyči. V 51. minutě ale Lech převahu už zúročil, na umístěnou střelu Antczaka ani výborný Markovič nedosáhl.

V 61. minutě po brejku šel na Markoviče sám Ba Loua, králem situace byl ale znovu ostravský gólman. V 71. minutě ovšem Lech zvýšil na 2:0 Ishakem. 

Až pak se ke slovu dostali i Ostravané: po závaru ve vápně ale Abdullahi Tanko les těl na malém vápně neprostřelil. V poslední minutě pak sedla dlouhá přihrávka na pravou stranu náramně na nohu Michalu Frydrychovi, ale jeho dělový projektil z voleje o centimetry minul břevno.

Fotogalerie

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

3.
středa
července
Lech Poznaň VS Baník
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 0:0
Branky: 51. Antczak, 71. Ishak.

Sestavy

Lech Poznaň

I. poločas: Mrozek - Joel, Gurgul, Milić, Andersson, Hotić, Karlström, Sousa, Velde, Marchwiński, Szymczak. II. poločas: Bednarek – Czerwiński, Mońka, Pingot, Borowski, Ba Loua, Murawski, Kozubal, Antczak, Gholizadeh, Ishak

FC Baník Ostrava

Markovič - Juroška (46. Fukala), Frydrych, Pojezný, Kpozo - Šudák (60. Juroška), Klíma (68. Prekop), Nogha, Grygar, Šehić - Prekop (46. Tanko)
13
Samuel
Grygar
19
David
Lischka
7
Karel
Pojezný
11
Eldar
Šehić
15
Patrick
Kpozo
20
Abdullahi
Tanko
10
Matěj
Šín
35
Jakub
Markovič
24
Jan
Juroška
12
Tomáš
Rigo
9
David
Buchta
28
Filip
Kubala
5
Jiří
Boula
17
Michal
Frydrych
21
Jiří
Klíma
32
Paixao da Silva
Ewerton
95
Daniel
Holzer