út 14.2.2017

Baník nastřílel Nitře pět branek

Kéž by to vydrželo! Baník si v zimní přípravě udržuje vysoce nadprůměrný střelecký apetit a v Orlové to dnes odnesla i Nitra, které nastřílel pět gólů. Dvakrát se prosadil Dyjan Carlos De Azevedo, který v přípravě nashromáždil už sedm úspěšných zásahů. Další vítězství však bylo vykoupeno vážnějším zraněním Tomáše Hučka, který si poranil loket a patrně ho nemine několikatýdenní pauza.

I do čtvrtého týmu druhé slovenské ligy se svěřenci Vlastimila Petržely zakousli s gustem. Převahu ve 13. minutě zúročil Dyjan Carlos De Azevedo, který po úspěšném Stáňově forčekingu vystihl přihrávku hostujícího beka na gólmana a lobem otevřel skóre.

Baník pod orlovským sluncem a v jarním počasí na hřišti v první půhodině jasně kraloval. Mičola zvýšil po rohovém kopu hlavičkou na 2:0 a za čtyři minuty po dalším brejku rychlíka Stáni doklepl potřetí míč za Hrošša De Azevedo.

Do druhé půle nastoupil tým s několika změnami včetně uzdraveného Hrubého a přesně po hodině hry zakončil průnik dalšího navrátilce do sestavy Suse zblízka důrazný Urgela. Vzápětí Baník stihla jediná nepříjemnost povedeného zápasu: Hučko si po pádu po hlavičkovém souboji poranil loket a přímo z hřiště musel být převezen do nemocnice.

Minutu před koncem skóre na 5:0 zaoohrouhlil Nerad, kterému balon na malé vápno zprava ideálně naservíroval Breda.

VLASTIMIL PETRŽELA: "Tím, že to bylo už třetí utkání od konce zimní přípravy, jsme se rozhodli, že už nebudeme dělat tolik změn. Mužstvo už ví, co má hrát. Hraje velice rychlý fotbal, dostává se do šancí, dává branky. I dneska jsme vstřelili pět gólů, jsem spokojený. Ale pořád platí, že to nesmíme přeceňovat. Teprve v soutěži se ukáže, jak na to jsme."