ne 22.10.2023

Almási trefil body: Teplice - Baník 0:1!

Baník dál stoupá tabulkou! V Teplicích udržel čisté konto, dokázal využít početní výhodu a vyhrál 1:0! Vítězný gól vstřelil v 76. minutě Ladislav Almási.

Úvod utkání mnoho střeleckých situací nenabídl. Míč měl častěji v moci Baník, který se snažil rozleptat teplický obranný val, domácí čekali spíše na brejkové příležitosti. Nejnebezpečnější byl v této fázi utkání přízemní centr Jana Jurošky, který prolétl malým vápnem Teplic, domácí kontrovali v 17. minutě nebezpečnou ranou Filipa Havelky, který pálil z patnácti metrů nad.

Tepličtí pak přidali na útočné aktivitě, z čehož nejdříve rezultovala rána stopera Štěpána Chaloupka z deseti metrů, kterou zablokovala defenziva Baníku na roh, a pak nebezpečná standardka, rozehraná nakrátko a zakončená pokusem vedle.

Slovo si poté vzal zase Baník, několikrát slibně zakombinoval v okolí teplické šestnáctky nebo i v ní a několikrát byl velmi blízko gólu. Poprvé ve 35. minutě, kdy další z rychlých výměn míče mezi hráči v bílém vyústila v přihrávku Davidu Buchtovi, ten měl v šestnáctce náhle prostor ke střele a jeho křížný pokus jen těsně minul pravou Grygarovu tyč.

Ještě větší příležitost přišla ve 39. minutě. Filip Kubala vyšperkoval svou individuální akci zpětnou přihrávkou od koncové čáry zpět do šestnáctky, dva jeho spoluhráči přihrávku minuli, Ewerton však nikoliv. Opřel se do míče a trefil břevno.

A vzápětí další šance. David Buchta střílel z nějakých sedmi metrů! Teplický hráč jej ale dokázal zablokovat.

V samém závěru první půle se do velmi zajímavé pozice dostával Abdullahi Tanko. Domácí Nemanja Mičevič jej ve skluzu zasáhl. Sudí Pechanec nejdřív nechal pokračovat ve hře, pak jej ale VAR přizval k videu a hlavní arbitr své rozhodnutí přehodnotil: červená pro teplického hráče.

Následný přímý kop sice poslal Ewerton do zdi, ke střele se ale ještě dostal Filip Kubala a zblízka minul.

První velkou šanci druhého poločasu si vypracovaly oslabené Teplice. Tadeáš Vachoušek pálil zničehonic úplně sám na Jiřího Letáčka. Ten bleskurychle vyběhl, Vachoušek jej zkusil obstřelit a minul branku.

V 62. minutě si Abdullahi Tanko udělal v teplickém pokutovém území prostor ke střele, tu však poslal nad břevno.

Podobně si vedl o chvíli později Jiří Boula, který to zkusil z osmnácti metrů.

A Ewertonův pokus zhruba ze stejné vzdálenosti těsně minul levou tyč.

Baník viditelně prahnul po třech bodech. Trenér Pavel Hapal poslal do hry Ladislava Almásiho a byla to trefa. V 76. minutě nasměroval Filip Kubala do šestnáctky domácích zajímavou nabídku, Ladislav Almási ji perfektně tečoval a Grigar byl bez šance – 0:1.

Svou zásluhu na vítězství Baníku si pak vydobyl Jiří Letáček, když výborným zákrokem zneškodnil hlavičku domácího Chaloupka. Ta mířila k tyči, ale tyhle situace Jiří Letáček dokonale umí.

V 83. minutě odpískal sudí Pechanec penaltu proti Baníku. Ale také toto své důležité rozhodnutí musel po zásahu videoasistenta revokovat. Ladislav Almási měl ruku u těla.

Domácí v závěru přitlačili, Baník ale cenné tři body uhájil.

ZDENKO FRŤALA: "Červená karta za mě jednoznačně nebyla. Nicméně vypracovali jsme si v oslabení jednu velkou příležitost, kterou jsme neproměnili, bylo tam pak i několik závarů. Dostali jsme náhodný gól, Almási to tak trefit nechtěl. Náš největší problém při současném stavu marodky je teď útočná síla. Ale i tak jsme byli schopni být Baníku důstojným soupeřem."

PAVEL HAPAL: "S výsledkem jsem spokojen, s některými pasážemi utkání už tolik ne. I když musím říct, že oběma týmům zhoršoval situaci terén. V první půli jsme ještě před vyloučením měli dvě šance, Ewerton trefil břevno, takže jsme mohli jít do vedení už dříve. Po červené kartě jsme ve druhé půli chtěli hrát nátlakově, ale bylo tam z naší strany hodně ztrát. Domácí pak hráli vabank, nás ale podržel Jirka Letáček."