ne 31.3.2024

Velikonoční hody: Baník - Teplice 4:1!

Téměř deset tisíc fanoušků aplaudovalo Baníku po skončení utkání 26. kola FORTUNA:LIGY s Teplicemi. Slezané nepříjemného soupeře přehráli a po výborném výkonu zvítězili přesvědčivě 4:1!

Očekávané dobývání dobře organizovaného teplického obranného valu dotáhl Baník do úspěšného konce poprvé už v 6. minutě. Vše začalo u Michala Frydrycha, který ze středového kruhu poslal perfektní kolmici na Jiřího Klímu, ten jedním dotekem posunul na rozběhnutého Abdullahi Tanka. Útočník Baníku si míč převzal, vběhl s ním do šestnáctky mezi tři bránící hráče a nejenže míč proti přesile udržel, ještě si dokázal vypracovat střeleckou pozici a z ní otevřel skóre. A protože Baník před utkáním vyhlásil, že pivo v areálu stadionu s každým platným gólem Baníku zlevní o tři koruny, šla cena moku už v 6. minutě z původních 49 korun na 46,-.

Další úspěšný výpad do teplické obrany přišel ve 22. minutě a znovu to byla parádní akce. Nastartoval ji Ewerton, který posunul balon Jiřímu Boulovi, jenž pro změnu zaregistroval napravo rozběhnutého Matúše Rusnáka. Wingbek Baníku vběhl zprava do pokutového území, možná v první chvíli zvažoval, že balon nastřelí na malé vápno, pak ale zasekl, zbavil se tím dvou bránících hráčů soupeře, vystřelil ke vzdálenější tyči a stánkaři na stadionu přepisovali cenovky podruhé – 2:0.

Hosté sice na cenu piva v areálu stadionu vliv neměli, nicméně na skóre ano a snížit mohli ve 24. minutě. Daniel Fila ve velmi nebezpečné pozici netrefil branku.

Ještě dvakrát pak zahrozili hosté, než se iniciativy chopil znovu Baník. Nejdřív napřáhl z nějakých 20 metrů Jakub Urbanec, Jiří Letáček se odrazil ke své pravé tyči a míč efektně vyrazil. Po následném rohu se do zakončení dostal Mohamed Jásir, jeho zablokovaná rána však do branky neprošla.

Richard Ludha v brance Teplic pak zarmoutil všechny ostravské žíznivce, protože Ewertonova rána byla tečovaná a nechybělo moc a pivo šlo z původních 49 korun už na 40! Teplický gólman míč za svá záda nepustil.

Ve 41. minutě se teplický Jakub Křišťan snažil využít chybu Baníku v rozehrávce, střílel z nějakých sedmi metrů, Jiří Letáček ale prokázal stabilní skvělou formu a nebezpečný pokus dokázal zastavit.

Hned vzápětí se činil Ludha na druhé straně, protože hlavička Davida Lischky po rohovém kopu měla gólové parametry, teplický gólman míč vytlačil doslova konečky prstů.

Také třetí gól Baníku byl laskominou pro všechny přítomné fanoušky, a bylo jich na stadionu téměř 10 tisíc. David Buchta šajtlí rozběhl na levé straně Ewertona, ten si míč navedl na střed před šestnáctku, vypálil a trefil vingl!

V 60. minutě vystřelil k bližší tyči aktivní Fila, Jiří Letáček byl u prudké rány včas a vyboxoval ji.

Snížení ale přece jen přišlo. Po rohovém kopu se hlavou prosadil Nojus Audinis, zamířil nechytatelně k tyči.

V 83. minutě zakončil po rohovém kopu Michal Frydrych poprvé do teplického bloku, podruhé už ale do teplické branky. Radost mu a celému Baníku zhatil videorozhodčí, který odhalil ofsajd patrně jednoho z clonících domácích hráčů.

Vítězství pro Baník, čtvrtý gól a konečnou cenu piva ve výši 37 korun nakonec zařídil Quadri Adediran, který dorazil míč do branky po rohovém kopu poté, kdy dva předchozí pokusy Filipa Kubaly skvěle zneškodnil gólman Ludha.

PAVEL HAPAL: "S výsledkem jsem spokojen, dokázali jsme proměnit své šance, což se nám v minulých zápasech nedařilo. Teplice své příležitosti neproměnily. Ale potvrdily, že jsou kvalitním týmem, o to více si toho vítězství vážím. Hráči pracovali od první do poslední minuty."

ZDENKO FRŤALA: "O naší porážce rozhodla horší efektivita. Měli jsme v prvním poločase pět gólových šancí. Druhý problém bych nazval emoce. Věděli jsme, že v Ostravě bude bouřlivá atmosféra, tím více jsme kladli důraz na to, aby se hráči na hřišti povzbuzovali, hecovali a vzájemně dirigovali. Ale bohužel se nám to zatím nedaří do hráčů dostat."