st 24.11.2021

Jiří Klíma rozhodl: Karviná - Baník 1:2!

Baník zvládl odložený duel 12. kola a v Karviné vyhrál. Domácí se sice dostali do vedení, ale Baník dokázal srovnat a v nastaveném čase urvat výhru na svou stranu. Baník v Karviné vyhrál 2:1!

První nebezpečná situace slezského derby se odehrála v 5. minutě. Po centru Davida Buchty do karvinské šestnáctky přiťukl Nemanja Kuzmanovič Dyjanu Carlosovi de Azevedovi, ten vypálil z nebezpečné pozice bez přípravy a rána mu nesedla.

Ve 13. minutě zahrozili domácí. Michal Papadopulos se opřel do centrovaného míče a Viktor Budinský musel dosáhnout až k tyči, aby ránu vyrazil.

Rychlý sled akcí v úvodu utkání prodloužil Jiří Klíma, který však ve snaze vystřelit netrefil, jak si představoval.

Domácí Lukáš Bartošák to pak zkusil patou, ale minul, načež přišla největší šance dosavadního průběhu. A měl ji Baník. Po rohovém kopu Lukáše Budínského se k hlavičce dostal Filip Kaloč, tlačil míč dolů, ale Petr Bolek v karvinské brance byl na zemi včas a střelu, která si říkala o gól, dokázal v posledním okamžiku přitlumit.

Dvakrát to pak z přímého kopu zkoušel Kristi Qose, dvakrát na Viktora Budinského nevyzrál.

Gólman Baníku musel zasahovat brzy po půli proti výborné Eduardově střele. Skvělým zákrokem ji vyrazil téměř ze šibenice.

Pak už to ale domácím vyšlo. V 58. minutě zahrál Bartošák rohový kop, Eduardo vyskočil nejvýše a hlavou otevřel skóre.

Baník mohl okamžitě srovnat. Ze vzduchu to zkusil Carlos de Azevedo, jenže trefil Bolka.

A tak se Baník dočkal vyrovnání až deset minut poté, kdy inkasoval. Daniel Tetour poslal míč doleva Filipu Kaločovi, jehož přízemní centr si před karvinskou brankou našel Yira Sor. První střela mu nevyšla, míč se k němu ale vrátil a napodruhé už cílil přesně.

V 82. minutě zahrával Baník přímý kop ze sedmnácti metrů. Zkusil to Carlos de Azevedo, ale trefil zeď.

Vzápětí se do míče zpoza šestnáctky opřel Roman Potočný. Minul zhruba o metr.

A podobně si vedl v 88. minutě i Yira Sor.

Rozhodnutí přišlo v nastaveném čase. Jiří Klíma na levé straně, už na polovině Karviné, prodloužil míč dopředu na rozběhnutého Yiru Sora a okamžitě se vydal do šestnáctky. Yira Sor udělal přesně to, co měl. Přesně nacentroval. A dvojice, které se tak dařilo v utkání s Plzní, vykouzlila další gól, protože Jiří Klíma hlavou zacílil přesně – 1:2!

Bohumil Páník: "Přestože jsme měli pouhé dva dny na přípravu, mužstvo se s tím vypořádalo dobře. Pozitivní je, že jak minule s Libercem, tak s Baníkem dokážeme odehrát dobré utkání. Bohužel negativní jsou ty výsledky, místo dvou bodů nemáme nic. Góly prostě padají na konci i v nastaveném čase. My jsme šli v přesilové situaci a nedotáhli jsme to. Soupeř se naopak prosadil."

Ondřej Smetana: "Chtěli jsme v úvodu soupeře trochu roztrhat a udělat si prostory pro postupný útok. Ale soupeř s námi vydržel běhat, byl kompaktní, důrazný, odolný. Zápas se vůbec nevyvíjel podle našich ideálních představ, k tomu jsme v druhém poločase dostali gól ze standardky. Ale kluci ukázali sílu a charakter. Museli jsme ještě přitáhnout a přidat. Pak jsme soupeře zatlačili, už jsme se tam dostávali. Soupeř už byl unavenější, už tam vznikaly prostory. Sice to trvalo, ale jsme rádi, že jsme toho využili. Sice termín štěstí moc nepoužívám, ale dnes se k nám třeba na rozdíl od předchozích zápasů přiklonilo. V závěru jsme to zlomili na naši stranu."