pá 19.4.2024
JUN

Rezerva vybojovala další tři body

Třetiligová rezerva vydolovala z páteční předehrávky 24. kola MSFL další důležité tři body. Na půdě Startu v Brně-Lesné zásluhou dvou gólů Davida Kašpárka ve druhém poločase vyhrála 2:0 a z prvního místa tabulky shlíží na druhé Zlínsko stále s náskokem tří bodů.

Do branky Baníku šel na jaře poprvé Struhař a byla z toho vítězná premiéra i s čistým štítem. Baník zápas na hřišti bojovného nováčka MSFL rozhodl jako nemálo předchozích utkání opět ve druhé půli, ve které zužitkoval svůj trvalý tlak, větší kvalitu v poli i na lavičce. Střídající Drozd ve druhé půli přichystal oba góly.

Z přibývajících šancí se Baník stále přibližoval vedoucímu gólu. Střeleckou formu přitom potvrdil Kašpárek, který přesně po hodině hry skóre otevřel. Míč mu do vápna přes domácího hráče přehodil Drozd a i s přispěním šťastného odrazu pak technicky pokořil Jíchu. 

A o šest minut později přidal i druhý gól. Po rychlé kolmé akci ještě Chvěja nezakončil, míč se vrátil před vápno k Drozdovi, jehož pohotovou ránu Jícha vyrazil jen před Kašpárka a ten svou čtvrtou jarní brankou pojistil vítězství Baníku.

Svěřence Josefa Dvorníka čeká příští neděli na domácím hřišti další brněnský nováček z Bohunic.

Ohlasy k utkání

Josef Dvorník: “Co se týče taktiky, plnili jsme náš plán po celý zápas. První poločas jsme při dobývání soupeřovy branky byli trochu nepřesní, což nás limitovalo. Šance na góly byly, ale právě vinou nepřesností byly nevyužity. Druhý poločas už jsme byli efektivnější, mohli jsme přidat i více gólů. Celkově jsem byl spokojen s pracovitostí všech hráčů. Soupeř si nevypracoval ani jednu příležitost, dozadu jsme pracovali dobře.”

Statistiky hráčů

Statistiky brankářů

#HráčMinutyInkasovalŽKČK
0Josef Struhař90000

Informace o utkání

19.
pátek
dubna
Start Brno VS Baník B
MSFL

Statistiky

Poločas: 0:0
Branky: 60. a 66. Kašpárek. Rozhodčí: Kostelník – Marek, Poláček. ŽK: Strnad, Kos - Holaň.
Diváci: 220

Sestavy

Start Brno

Jícha – Pus, Papež, Praks, Drenka, Brzobohatý, Strnad, Kos (75. Maixner), Šumbera, Hladký (89. Bojanovský), Stropsa.

Baník Ostrava B

Struhař - Krupička, Říha, Uchenna, Sanneh - Šudák (53. Drozd), Holaň, Chvěja, Samuel (62. Elekana) - Kašpárek (89. Temel), Fadairo (62. Kilibarda).
11
Eldar
Šehić
35
Jakub
Markovič
19
David
Lischka
9
David
Buchta
7
Karel
Pojezný
77
Gigli
Ndefe
30
Jiří
Letáček
28
Filip
Kubala
10
Matěj
Šín
21
Jiří
Klíma
20
Abdullahi
Tanko
17
Michal
Frydrych
24
Jan
Juroška
4
Robert
Mišković
12
Tomáš
Rigo
5
Jiří
Boula
13
Samuel
Grygar
26
Filip
Blažek
0
Paixao da Silva
Ewerton
29
Ladislav
Takács
15
Patrick
Kpozo