st 21.6.2017
A-tým

Vítej doma, legendo! Číslo 27 se vrací

Legendo, vítej doma! Nejslavnější odchovanec Baníku se vrací znovu na Bazaly – Milan Baroš dnes podepsal smlouvu na nadcházející sezonu. Pětatřicetiletý útočník s modrobílou krví v žilách se tak do Baníku vrací už potřetí v kariéře.

Že dvakrát nevstoupíš do stejné řeky, to v případě vigantického rodáka rozhodně neplatí. Vítěz Ligy mistrů a druhý nejlepší střelec české fotbalové reprezentace znovu ukázal, kam ho srdce táhne. I když o něj měl eminentní zájem Liberec, kde odehrál poslední sezonu, a na stole mu ležely lákavé zahraniční nabídky, Milan Baroš se rozhodl pro angažmá v klubu, který ho vychoval pro vrcholový fotbal.

„Nesmírně si vážíme toho, že hráč jako Milan Baroš znovu spojil své jméno s Baníkem. Kdo sledoval jarní výkony Liberce, musel vidět, že Milan tam patřil ke klíčovým hráčům a byl lídrem týmu. Přesně to si od něj slibujeme i my. Navíc získáváme ryzího baníkovského patriota, který předá mladým hráčům své dlouholeté zkušenosti,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Rozhodnutí o návratu do Ostravy v bývalém útočníkovi Liverpoolu, Lyonu či Galatasarye Istanbul uzrálo minulý týden během dovolené v Dubaji. „Byli jsme v kontaktu. Cítil jsem veliký zájem jak z Liberce, tak z Baníku, a srdce to dilema rozhodlo. Věřím, že v Liberci mě pochopili, klubu přeji jen to dobré. O zahraničí jsem vůbec neuvažoval,“ prohlásil Milan Baroš.

Milan Baroš ještě celý tento týden trénuje v Praze podle individuálního plánu se svým kondičním trenérem a k týmu by se mohl připojit v příštím týdnu. „Teprve si sedneme s Radimem Kučerou a domluvíme se na dalším plánu. Budeme to řešit postupně. Ale už teď chci vyvrátit nějaké spekulace, že budu dojíždět jen na jeden trénink před utkáním. To je skutečně nesmysl a vím, že bych tak v první lize nemohl, a ani nechtěl fungovat,“ řekl Milan Baroš.

8
Jaroslav
Harušťák
77
Gigli
Ndefe
99
Ladislav
Almási
6
Daniel
Tetour
23
Jaroslav
Svozil
13
Roman
Potočný
66
Denis
Granečný
33
Ondřej
Kukučka
32
Lukáš
Budínský
19
David
Lischka
21
Jiří
Klíma
22
Filip
Kaloč
16
Jan
Laštůvka
30
Viktor
Budinský
4
Yira
Sor
9
David
Buchta
12
Radovan
Murin
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
5
Adam
Jánoš
24
Jan
Juroška
25
Jiří
Fleišman
20
Jakub
Pokorný
11
Nemanja
Kuzmanović
17
Muhammed
Sanneh
7
Ondřej
Chvěja