pá 22.12.2017
A-tým

První prosincová posila: Dame Diop

​Z řady souběžných jednání vykrystalizovala první zimní posila. Baník dovedl do zdárného konce námluvy se senegalským útočníkem Dame Diopem: čtyřiadvacetiletý útočník do Ostravy přestupuje ze Zlína a na Bazalech dnes podepsal dlouhodobou smlouvu.

Útočník, který na jaře se Zlínem ovládl domácí MOL Cup, a mohl si tak na podzim zahrát v pěti zápasech Evropské ligy, působí na starém kontinentu od roku 2012. Z Chimki Moskva se přes arménský Širak, Slavii a Zlín teď dostal až do Ostravy.

„Sledovali jsme ho během působení ve Zlíně. Jedná se o kvalitního hráče s nesporným potenciálem a se zkušenostmi z evropských pohárů, který přinese ještě další zkvalitnění do naší ofenzívy. Jednání s hráčem i s agentem byla velmi korektní, po pár schůzkách jsme se domluvili. Hráč měl nabídky prodloužit smlouvu ve Zlíně i z jiných klubů, proto jsme rádi, že se rozhodl pro nás,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Dame Diop, který má na kontě i jeden start za senegalskou reprezentaci v přípravném utkání proti Kolumbii, přichází do Baníku s vizitkou 45 zápasů a 9 gólů v české lize. Během svého působení v Arménii s Širakem vyhrál ligu, národní pohár i superpohár. 

„O Baníku vím, že to je klub, který má skvělé fanoušky, zvuk a i ambice. Velmi se těším do nové organizace a věřím, že mužstvu pomůžu k dobrým výsledkům. Pár kluků jsem zažil ještě ve Slavii, o to jednodušší bude adaptace v novém prostředí,“ řekl Dame Diop.

20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
96
Eneo
Bitri
17
Michal
Frydrych
30
Jiří
Letáček
25
Jiří
Fleišman
13
Daniel
Smékal
7
Karel
Pojezný
5
Jiří
Boula
11
Nemanja
Kuzmanović
33
Eldar
Šehić
21
Jiří
Klíma
18
Robert
Mišković
1
Martin
Hrubý
23
Jaroslav
Svozil
3
Muhammed
Sanneh
6
Daniel
Tetour
26
Muhamed
Tijani
14
Petr
Jaroň
22
Filip
Kaloč
99
Ladislav
Almási
16
Jan
Laštůvka
24
Jan
Juroška
10
Matěj
Šín
29
Ladislav
Takács
9
David
Buchta
19
David
Lischka
8
Srdjan
Plavšić