pá 1.4.2022
Preview k zápasu

Preview: Sparta – Baník (sobota, 19:00)

Třaskavý zápas, který patří ke klasickým šlágrům FORTUNA:LIGY. Baník se v sobotu večer představí v Praze na Letné. Výkop je v 19:00.


SOUPEŘ

Sparta ještě stále není ze hry o titul: devět zápasů před koncem sezony ztrácí na první Plzeň sedm, na druhou Slavii pak šest bodů a s oběma týmy se ještě utká v nadstavbě. Letenské navíc čeká i finále MOL Cupu proti Slovácku - rozehráno to tedy mají stále na obou frontách. Tým Pavla Vrby táhne na jaře vytáhlý útočník Tomáš Čvančara, zimní posila z Jablonce skórovala v třech z posledních pěti kol. Sparta je na domácím pažitu vysoce úspěšná: z třinácti odehraných zápasů na Letné s výjimkou remíz s Jabloncem a Plzní všechno vyhrála.


BANÍK

Baník v krátké pauze dobil baterky na závěrečnou část sezony. Trenéři neměli pohromadě úplný kádr, protože Ladislav Almási, Filip Kaloč a Petr Jaroň měli akce se svými reprezentačními výběry, zato do plnohodnotného tréninku už se zapojili uzdravení Ladislav Takács a Lukáš Budínský. Zda už budou přichystáni i k utkání na Letné, bude zřejmé až před výkopem. Baník venku desetkrát v řadě neprohrál, na Spartě ovšem v ligovém boji nezvítězil od srpna 2014. Pikantní duel by mohl hrát - v případě, že nastoupí - Jiří Boula, který ve Spartě vyrostl. Ve Spartě rovněž působil David Lischka. Do kádru se po karetních trestech vracejí Filip Kaloč a Gigli Ndefe.


NÁZOR TRENÉRA

Tomáš Galásek: „Věřím, že jsme během pauzy vyčistili hlavu a potrénovali na určitých věcech, které nám nejdou. V tréninku to všechno začíná: dobrou přípravou, přístupem v trénincích a jen tvrdou prací se musíme vrátit k tomu, co nás zdobilo v úspěšných zápasech. Motivace musí být velká: hrajeme na Spartě a proti týmu, který je před námi v tabulce. Můžeme překvapit, uděláme vše pro to, abychom uhráli dobrý výsledek. Nesmíme být bojácní, důležité je, abychom dokázali být pro branku soupeře nebezpeční. A pokud si vytvoříme šance, samozřejmě je proměňovat.“


DIVÁCI

Na zápas nejsou žádná omezení. Vstupenky se dají koupit i před začátkem zápasu přímo v pokladnách stadionu na Letné: ta pro fanoušky do hostujícího sektoru v den utkání nabídne ještě 266 lístků, otevřena bude od 16 hodin.


27. kolo FORTUNA:LIGY

Sparta (3. místo, 57 bodů) - Baník (5. místo, 47 bodů)

Sobota 19:00, Generali Česká pojišťovna Aréna

Rozhodčí: Klíma – Nádvorník, Antoníček, VAR: Julínek


Nejlepší střelci: Pulkrab, Pešek (7) – Almási (13)

Absence: Čelůstka, Juliš, Panák, Pulkrab (všichni zranění) - Takács, Budínský (oba rekonvalescence)

Komu hrozí stop: Pavelka (7 ŽK), Dočkal, Karabec (3 ŽK) - Chlumecký (7 ŽK), Almási, Janošek, Laštůvka, Klíma, Lischka (3 ŽK)


BANÍK VS SPARTA V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 57 | 10-14-33 | 50:103

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Baroš 4 – Jun 6

Nejvyšší výhra: 4:1 (3. března 1996)

Nejvyšší prohra: 1:5 (28. října 2000)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (31. ŘÍJNA 2021)

Baník – Sparta 2:2 (0:1)

Branky: 50. Buchta, 88. Tetour z pen. - 31. Pešek, 72. Hancko z pen. Rozhodčí: Berka - Nádvorník, Paták - Kocourek (video). ŽK: Kuzmanovič, Pokorný, Sor - Čelůstka, Hancko. Diváci: 14.572.

Baník: Budinský - Juroška, Svozil, Pokorný, Fleišman - Ndefe (78. Sor), Kaloč (78. Budínský), Kuzmanovič (73. Klíma), Tetour, Buchta (90+5. Potočný) - Almási. Trenér: Smetana.

Sparta: Nita - Wiesner, Čelůstka, Panák, Hancko - Pešek, Pavelka, Sáček (59. Ladislav Krejčí II), Dočkal (88. Pulkrab), Haraslín (67. Minčev) - Hložek. Trenér: Vrba.

0
Lukáš
Budínský
0
Jaroslav
Svozil
0
Jiří
Fleišman
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Muhammed
Sanneh
0
David
Lischka
0
Jiří
Boula
0
Gigli
Ndefe
0
Jan
Laštůvka
0
Ladislav
Almási
0
David
Buchta
0
Jan
Juroška
0
Jiří
Klíma
0
Petr
Jaroň
0
Daniel
Tetour
0
Ladislav
Takács
0
Jakub
Pokorný
0
Martin
Chlumecký
0
Filip
Kaloč