pá 15.4.2022
Preview k zápasu

Preview: Plzeň – Baník (neděle, 17:00)

Baník čeká první zápas pod koučem Tomášem Galáskem. Na horké půdě v Plzni se postaví domácí Viktorii v neděli od 17 hodin.


SOUPEŘ

Viktoria přímo bojuje o titul. Na vedoucí Slavii ztrácí jen bod, a to ještě nedávno celou soutěž vedla. Po plzeňské sérii tří remíz se však Pražané dostali do čela tabulky. Svěřenci Michala Bílka jsou už patnáct kol v řadě neporaženi! Naposledy je pokořila Slavia 31. října, od té doby Západočeši bodují. Bude to rovněž souboj dvou nejlepších ligových střelců Davida Beauguela a Ladislava Almásiho, kteří mají shodně po třinácti trefách.


BANÍK

Baník je pět utkání bez vítězství, což vyústilo ve změny v realizačním týmu. Vedením týmu byl pověřen Tomáš Galásek a na západě Čech ho čeká premiéra v nové roli. A hned na úvod musí řešit palčivé potíže uprostřed obrany, v níž se mu rozpadla stoperská dvojice David Lischka – Jaroslav Svozil: první kvůli disciplinárnímu trestu, druhý se dlouhodobě zranil. S týmem necestují ani Šimon Falta s Dominikem Janoškem, kteří jsou v Baníku na hostování z Plzně a v obvyklých intencích dohody mezi kluby proti svému kmenovému celku nemohou nastoupit. Ostravští na plzeňské půdě nevyhráli od roku 2008 a skoro stejně dlouho – od srpna 2009 – Viktorii v lize neporazili vůbec.


NÁZOR TRENÉRA

Tomáš Galásek: "Potřebujeme, aby z nás spadlo psychické břemeno a závaží po několika nepovedených utkáních. O to se na trénincích také snažíme, aby si hráči věřili a odehráli utkání proti Plzni se zdravým sebevědomím. Víme, že Hradec nám vůbec nevyšel, ale utkání jsme si analyzovali a pojmenovali jsme si chyby. Věřím, že tohle mužstvo může v Plzni obstát a uspět. Samozřejmě řešíme sestavu, protože nám vypadli dva stopeři, ale musíme si s tím poradit a poradíme si s tím." 


DIVÁCI

Na zápas nejsou žádná omezení. Vstupenky do hostujícího sektoru se budou prodávat v pokladnách stadionu i před utkáním.


29. kolo FORTUNA:LIGY

Plzeň (2. místo, 66 bodů) - Baník (5. místo, 48 bodů)

Neděle 17:00, Doosan Aréna

Rozhodčí: Berka - Kříž, Váňa, VAR: Ondráš


Nejlepší střelci: Beauguel (13) – Almási (13)

Absence: Kaša (zranění), Pachlopník (rekonvalescence) - Svozil, Ekpai, Juroška (zranění), Lischka (trest za 4 ŽK), Janošek (oba dohoda klubů)

Komu hrozí stop: Havel, Hejda, Řezník (3 ŽK) - Chlumecký (7 ŽK), Almási, Janošek, Laštůvka, Klíma (3 ŽK)


BANÍK VS PLZEŇ V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 49 | 14-13-22 | 51:70

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Zeher 4 – Kolář 7

Nejvyšší výhra: 6:0 (30. dubna 2006)

Nejvyšší prohra: 0:4 (23. května 2021, 11. srpna 2015, 3. srpna 2013)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (20. listopadu 2021)

Baník – Plzeň 2:2 (0:2)

Branky: 67. a 83. Klíma – 12. Mosquera, 36. Beauguel z penalty. Rozhodčí: Petřík – Hájek, Leška – Adámková (video). ŽK: Juroška, Fleišman, De Azevedo, Smetana (trenér) – Beauguel, Sýkora. Diváci: 6774.

Ostrava: Budinský – Juroška (46. De Azevedo), Svozil, Lischka, Fleišman – Ndefe, Tetour, Kaloč (66. Budínský), Kuzmanovič (60. Klíma), Buchta (60. Sor) – Almási. Trenér: Smetana.

Plzeň: Hruška – Havel, Chorý, Hejda, Sýkora - Janošek, Bucha – Kopic (78. Kayamba), Káčer (65. Čermák), Mosquera – Beauguel. Trenér: Bílek.

0
Jaroslav
Svozil
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Jiří
Klíma
0
Gigli
Ndefe
0
Daniel
Tetour
0
Jakub
Pokorný
0
Jiří
Boula
0
Martin
Chlumecký
0
Jan
Juroška
0
David
Lischka
0
Jiří
Fleišman
0
David
Buchta
0
Ladislav
Takács
0
Petr
Jaroň
0
Lukáš
Budínský
0
Jan
Laštůvka
0
Ladislav
Almási
0
Filip
Kaloč
0
Muhammed
Sanneh