st 17.4.2024
A-tým

Matěj Šín a Baník = nová smlouva

David Buchta, Jiří Boula a teď Matěj Šín. Baník pokračuje v budování týmu pro střednědobý horizont a během jarní části sezony uzavřel novou smlouvu už s třetím hráčem stálé ligové rotace. Záložník české reprezentační jednadvacítky Matěj Šín se dnes Baníku upsal do 30. června 2027.

Prodloužení kontraktu s devatenáctiletým odchovancem Akademie FCB bylo jednou z hlavních priorit klubu v tvorbě kostry mužstva pro další sezony.

„Jsem rád, že jsme se dohodli a můžeme skládat tým s vědomím, že tady Matěje máme pod dlouhodobou smlouvou. Matěj už dnes patří k nejvytěžovanějším hráčům svého ročníku v lize a my věříme, že má předpoklady, aby se časem stal i jedním z lídrů celého mužstva a jeho role byla stále důležitější. Nepochybuji o tom, že může být i velkým vzorem pro další kluky v naší akademii. Jsme zkrátka rádi, že naše spolupráce bude pokračovat,“ řekl šéf sportovního úseku FC Baník Ostrava Luděk Mikloško.

Baník poprvé nasadil Matěje Šína do ligového utkání už 12. února 2022 v jeho sedmnácti letech a dnes má na kontě 43 ligových zápasů a tři vstřelené branky.

„Matěj Šín je bezesporu jedním z nejtalentovanějších hráčů své generace, což potvrzuje výkony v dresu Baníku i českých juniorských reprezentací. Řadí se mezi nejvýraznější tváře vyhlášené mládežnické akademie ostravského klubu, sám má k Baníku, jeho fanouškům i celému regionu obrovský vztah. Podmínky prodloužení kontraktu potvrzují pozici, kterou si Matěj svými výkony i morálním nastavením v klubu vybudoval. Matěj je jednoznačně hráčem s mezinárodním potenciálem, ale pro nejbližší období dává jeho spojení s Baníkem smysl všem stranám,“ řekl Viktor Kolář, šéf fotbalové sekce agentury SPORT INVEST, která hráče zastupuje.

21
Jiří
Klíma
15
Patrick
Kpozo
29
Ladislav
Takács
26
Filip
Blažek
13
Samuel
Grygar
4
Robert
Mišković
12
Tomáš
Rigo
35
Jakub
Markovič
24
Jan
Juroška
17
Michal
Frydrych
30
Jiří
Letáček
77
Gigli
Ndefe
20
Abdullahi
Tanko
7
Karel
Pojezný
5
Jiří
Boula
9
David
Buchta
11
Eldar
Šehić
19
David
Lischka
0
Paixao da Silva
Ewerton
28
Filip
Kubala
10
Matěj
Šín