st 22.8.2018
A-tým

Lukáš Pazdera: Stovka? Úřad práce to nezajímá…

Významný číselný mezník čeká obránce Lukáše Pazderu. Pokud nastoupí do utkání s pražskou Duklou, dočká se svého stého prvoligového startu v kariéře. Poprvé si ligu zahrál 5. srpna 2007. Jako hráč Zlína proti Brnu. Hrálo se v Brně a zápas skončil 0:0. Lukáš Pazdera, a nejen on, by si přál, aby sobotní duel Baníku s Duklou skončil jiným výsledkem.

Lukáši, vedete si nějaké statistiky svých odehraných zápasů?

Nějaké si vedu, takže vím, že kromě toho, že mě teď čeká zápas s Duklou, mě zároveň čeká i stý ligový start. Takže to pro mě určitě bude speciální zápas. Ale já se soustředím hlavně na to, abychom potvrdili ty dva vyhrané zápasy z venku. Samozřejmě, nejlépe tříbodově, abychom potvrdili, že patříme tam, kam patříme.

Co znamená v životě ligového fotbalisty stý prvoligový start?

Já si vždycky vzpomenu na Davida Hubáčka ze Zlína, který vždycky říká, že na pracovním úřadě je tohle číslo stejně zajímat nebude. Ano, je to pěkný milník. Člověk se pak může ohlédnout a říct si, že něco odehrál a něco zvládl, ale do života to číslo určitě nic neznamená.

Je to důvod k oslavě?

Pokud se vyhraje, pak to důvod k oslavě bude.

V Baníku jste téměř přesně rok. Zažil jste zde tedy ten loňský katastrofální podzim a pak tu prudkou výkonnostní přeměnu. Docela divoké angažmá, že?

Něco takového zažívám poprvé v kariéře. I pro mě je to nová zkušenost. Nebylo to na podzim vůbec nic příjemného, o to víc si ten současný stav užíváme. Už jenom to, že jsme loni po podzimu měli jedenáct bodů a teď už jich máme po pěti kolech dvanáct. Vážíme si toho. A chceme v tom pokračovat.

Pokračovat můžete v utkání s Duklou. Asistent trenéra Jan Somberg šel s kůží na trh a předpověděl, že to bude těžší utkání než to, které jste odehráli v Olomouci. Souhlasíte?

Určitě to těžký zápas bude. Přijede Dukla, který ještě nezískala bod. Bude se snažit bránit a hrát ze zabezpečené obrany. Teď jsme to byli dvakrát v zápasech venku spíš my, kdo hrál do brejků. Bude to úplně jiný zápas, ale já věřím, že ho zvládneme. Pokud budeme pokračovat v těch výkonech, které předvádíme.

Postačí vám jako dárek k jubileu případné sobotní vítězství, nebo si stý zápas v kariéře zaslouží víc, tedy gól, nebo aspoň přihrávku?

Nejlépe gól. Vítězný. Ale hlavně je potřeba ten stý zápas proměnit ve tři body. Pak se na něj bude hezky vzpomínat.

32
Lukáš
Budínský
5
Adam
Jánoš
24
Jan
Juroška
33
Ondřej
Kukučka
6
Daniel
Tetour
23
Jaroslav
Svozil
16
Jan
Laštůvka
66
Denis
Granečný
4
Yira
Sor
12
Radovan
Murin
19
David
Lischka
9
David
Buchta
30
Viktor
Budinský
77
Gigli
Ndefe
8
Jaroslav
Harušťák
21
Jiří
Klíma
7
Ondřej
Chvěja
11
Nemanja
Kuzmanović
20
Jakub
Pokorný
22
Filip
Kaloč
25
Jiří
Fleišman
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
17
Muhammed
Sanneh
13
Roman
Potočný
99
Ladislav
Almási