čt 15.6.2017
Juniorka aktuality

Juniorka Baníku po roce znovu „ožívá“

Postup áčka do nejvyšší soutěže vzkřísil po roce i život juniorského týmu Baníku, který v uplynulé sezoně nefungoval. Mužstvo se bude delší část týdne připravovat dohromady s devatenáctkou a až od čtvrtka před utkáním najede na svůj vlastní režim.

Baník v uplynulém soutěžním ročníku projekt juniorky především z důvodů „personální nouze“ a malého počtu hráčů v dané věkové kategorii na rok zamrazil, několik hráčů odešlo hostovat do juniorského celku MFK Karviná, ale teď záloha znovu ožívá.

„Rezerva je nutností, potřebujeme ji. V uplynulých týdnech jsme společně vypracovali model, ve kterém by letos měla fungovat,“ upozornil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Jádro obnovené juniorky by měli vytvořit Ondřej Kubík, Prokop Fárek, Lukáš Lehnert, Jiří Novák, Ondřej Jakubov, Jakub Bolf, David Dendis, Dominik Mládek, Lukáš Kania, Ladislav Hejl.

„To je základ, který by měl být samozřejmě pružně doplňován podle potřeb trenérů áčka, juniorky i devatenáctky. Do základu počítáme i s brankářem Vircem a Kopečným, kteří hostovali v Hlučíně. Ještě to ale dojednáváme. Určitě počítáme s tím, že do zápasů se budou pravidelně zapojovat hráči z áčka, kteří se nedostanou do nominace,“ řekl Dušan Vrťo.

Z kmenových hráčů Baníku, kteří hostovali v Karviné, se do juniorky nevracejí Adam Karčmář a Zdeněk Behan, kteří jdou na zkoušku do druholigových Vítkovic. Po angažmá v dospělém fotbale se poohlížejí také Dominik Tomšů, Marek Strakoš, Radim Plesník.

Nejasný prozatím zůstává model juniorské ligy. Ve hře je jak varianta s 16 týmy, výhradně rezervami prvoligových týmů, tak plán B s 20 mužstvy, doplněný o čtyři druholigové zálohy. „Systém ligy se bude řešit příští týden na zasedání LFA v Praze,“ doplnil Dušan Vrťo s tím, že domácí zápasy bude hrát Baník zřejmě na Vřesině, anebo v Háji ve Slezsku. „Jsou to dvě nejpravděpodobnější varianty, ale zatím je to v jednání.“

12
Radovan
Murin
5
Adam
Jánoš
17
Muhammed
Sanneh
24
Jan
Juroška
7
Ondřej
Chvěja
9
David
Buchta
77
Gigli
Ndefe
99
Ladislav
Almási
32
Lukáš
Budínský
33
Ondřej
Kukučka
11
Nemanja
Kuzmanović
20
Jakub
Pokorný
16
Jan
Laštůvka
25
Jiří
Fleišman
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
4
Yira
Sor
23
Jaroslav
Svozil
21
Jiří
Klíma
30
Viktor
Budinský
8
Jaroslav
Harušťák
13
Roman
Potočný
66
Denis
Granečný
6
Daniel
Tetour
19
David
Lischka
22
Filip
Kaloč