po 22.11.2021
A-tým

Jiří Klíma: I za stavu 0:2 jsme cítili, že to půjde

Byl nepochybně mužem sobotního duelu s Plzní. Do hry se dostal ve druhé půli s jasným cílem posílit ofenzivu a protrhnout plzeňskou defenzivu. Obojí Jiří Klíma beze zbytku splnil a svými dvěma góly po dvou asistencích Yiry Sora zásadně přispěl k tomu, že Baník dokázal nepříznivý stav 0:2 srovnat na 2:2. Po utkání měl tudíž o čem vyprávět...

O UTKÁNÍ

Začátek zápasu byl z naší strany dobrý, nějaké náznaky jsme měli. Ale ne vyloženou šanci. Pak jsme dali gól, ale ten kvůli ofsajdu neplatil. A Plzeň začala být odvážnější. Dala gól, přidala z penalty druhý. Ale i když jsme o poločase prohrávali 0:2, pořád jsme cítili, že se s nimi hrát dá. I když jsme se tolik neprosazovali, což bylo dáni i tím, že Plzeň dala brzy gól, a pak hrála, co potřebovala. Ale cítili jsme, že by to mohlo jít, a to se ve druhém poločase projevilo, vyrovnali jsme a chtěli jsme to otočit úplně, ale možná tam byla i trochu obava, abychom neinkasovali. Žádný tým nechtěl prohrát.


O ZÁMĚRECH, SE KTERÝMI ŠEL VE DRUHÉ PŮLI NA HŘIŠTĚ

Bylo to za stavu 0:2, takže bylo dané, že se budeme tlačit dopředu. Laco Almási na hřišti zůstal, k němu jsem přišel já plus Yira Sor, který dokáže hru zrychlit. Podařilo se vyrovnat, ale mě mrzí, že jsme nevyhráli. Takový zápas bychom měli zvládnout za tři body.


O SOUBOJÍCH SE STOPEREM TOMÁŠEM CHORÝM

Úplně jsme tu variantu, že nastoupí na stoperu právě on, nečekali, ale myslím, že nás to nezaskočilo. Způsob hry jsme měli daný a nic jsme po oznámení nominace neměnili. Souboje s ním nebyly jednoduché, je to vysoký hráč, ale věděli jsme, že pohybem kolem něho se tam půjde dostat a díky tomu jsme taky ty góly dali.


O SUVERÉNNÍM ZAKONČENÍ

U prvního gólu byl důležitý první dotek. Ten byl dobrý, ale to zakončení zase nebyla bůhvíjaká rána. Chtěl jsem to dát kolem něj, ale úplně na jistotu to ode mě nebylo. U druhého gólu jsem věděl, že nebudu nic vymýšlet. Jen jsem to tam prásknul. Chtěl jsem to dát na přední tyč a nahoru a jsem rád, že to tam takhle spadlo.

12
Tomáš
Rigo
28
Filip
Kubala
5
Jiří
Boula
13
Samuel
Grygar
9
David
Buchta
29
Ladislav
Takács
17
Michal
Frydrych
10
Matěj
Šín
19
David
Lischka
24
Jan
Juroška
0
Paixao da Silva
Ewerton
7
Karel
Pojezný
11
Eldar
Šehić
20
Abdullahi
Tanko
35
Jakub
Markovič
77
Gigli
Ndefe
26
Filip
Blažek
15
Patrick
Kpozo
21
Jiří
Klíma
4
Robert
Mišković
30
Jiří
Letáček