so 14.5.2022
A-tým

Tomáš Galásek se loučí

Tomáš Galásek se nedělním utkáním v Plzni rozloučí s Baníkem. Devětačtyřicetiletý trenér se z rodinných důvodů rozhodl pro návrat domů do Německa.

Asistent reprezentačního kouče Jaroslava Šilhavého strávil v Baníku rok: větší část jako spolupracovník Ondřeje Smetany, po jeho odchodu jako hlavní trenér. Nyní však zvolil návrat za svou rodinou.

„Ten rok byl pro mě velmi inspirující a obohacující a zároveň vyčerpávající, hodně mi to dalo. Rodinu mám ale v Německu a postupem času mi začala hodně chybět. Cítím potřebu ji vrátit, co pro mě v průběhu fotbalové kariéry obětovala, a to byl důvod, proč jsem se teď rozhodl vrátit domů,“ řekl Tomáš Galásek. „Baník budu samozřejmě nadále sledovat a fandit aspoň na dálku.“

„Tomáš tady nechává kus dobře odvedené práce i své nezaměnitelné energie a pozitivního myšlení. Už s předstihem nás informoval, že ho to táhne domů k rodině a po sezoně se hodlá vrátit. Rozcházíme se v dobrém a uvidíme, co přinese čas. Třeba se jednou někdy naše cesty znovu protnou, to teď ale nikdo neví. Tomášovi přejeme hodně úspěchů ve všem, čemu se bude v blízké budoucnosti věnovat,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Vedení klubu o novém realizačním týmu jedná.

Zápasy

2.
sobota
července
Baník VS Nieciecza
Přátelská utkání
6.
středa
července
17:00
Líšeň VS Baník
Přátelská utkání

Další články

0
David
Lischka
0
Lukáš
Budínský
0
Ladislav
Takács
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Jan
Laštůvka
0
Jiří
Boula
0
Filip
Kaloč
0
Jakub
Pokorný
0
Gigli
Ndefe
0
Petr
Jaroň
0
Jiří
Klíma
0
David
Buchta
0
Jan
Juroška
0
Jaroslav
Svozil
0
Ladislav
Almási
0
Muhammed
Sanneh
0
Daniel
Tetour
0
Martin
Chlumecký
0
Jiří
Fleišman