pá 14.1.2022
A-tým

Craiova odpadá, na úvod jen Lech

Podzimní lídr polské ligy Lech Poznaň jako první prověří baníkovce na soustředění v Beleku. Utkání se hraje od 17 hodin místního, a tedy 15 hodin středoevropského času.

Baník v Beleku potkala první komplikace. Z dohodnutého dvojzápasu proti Craiově a Lechu Poznaň totiž ani ne čtyřiadvacet hodin před výkopem sešlo z důvodu výskytu onemocnění covid-19 v rumunském celku, kvůli kterému Universitatea i předčasně ukončila svůj pobyt v Antalyi.

Baníkovce nepříjemná novinka zastihla po pátečním obědě. „Je to škoda. Počítali jsme s tím v našem tréninkovém plánu, že v tomto dvojzápase rozložíme devadesátiminutovou zátěž na všechny hráče. Musíme se tedy přizpůsobit nově nastalé situaci,“ řekl asistent trenéra Tomáš Galásek.

Místo dopoledního utkání tak hráči v sobotu pravděpodobně absolvují tréninkovou jednotku a večer změří síly s vedoucím týmem polské ligy.

„Jsme ve fázi, kdy od tohoto utkání nečekáme žádné zázraky, pokud jde o herní projev. Měli jsme teď deset dnů velmi intenzivních tréninků, velké zátěže. Teď pomalu zvolňujeme a začínáme nabírat herní kondici. Přes to všechno samozřejmě v utkání chceme uspět a pokusit se uhrát proti kvalitnímu soupeři dobrý výsledek. Bude to velmi dobrý test,“ řekl Tomáš Galásek.

Zápasy

21.
pátek
ledna
Chimki Moskva VS Baník
Přátelská utkání
30.
neděle
ledna
14:00
Slavia VS Baník
Přátelská utkání

Další články

12
Radovan
Murin
30
Viktor
Budinský
33
Ondřej
Kukučka
6
Daniel
Tetour
32
Lukáš
Budínský
22
Filip
Kaloč
16
Jan
Laštůvka
24
Jan
Juroška
21
Jiří
Klíma
77
Gigli
Ndefe
9
David
Buchta
99
Ladislav
Almási
23
Jaroslav
Svozil
25
Jiří
Fleišman
20
Jakub
Pokorný
11
Nemanja
Kuzmanović