ne 25.7.2021
A-tým

Ondřej Smetana: Měli jsme odjet s bodem

Bez bodu se v sobotu vracel Baník z Jablonce navzdory tomu, že na Střelnici podal zajímavý výkon. Bod byl blízko a nebyl by to bod zuby nehty ubráněný. Baník se v Jablonci prezentoval zajímavým výkonem a i trenér Ondřej Smetana po utkání věděl, že některou z vypracovaných šancí Baník proměnit měl. Ostatně to vyplývá i z jeho pozápasového hodnocení. Přečtěte si, o čem po utkání mluvil.

O průběhu utkání

"Do zápasu jsme vstoupili aktivně. Pak byl ale Jablonec v prvním poločase lepší, vytvářel si spoustu standardních situací, rohů, dostával nás pod tlak, měl i hodně odražených míčů ve středu a přehrávali nás i na krajích. Dostávali se k centrům. Na to jsme o poločase reagovali a náš výkon se zlepšil. Byli jsme kompaktnější, hra se vyrovnala a dostávali jsme se do šancí. Nějakou jsme určitě měli dotáhnout a odjet minimálně s bodem. A hlavně tu situaci v 88. minutě si musíme uhlídat. Tohle musíme zvládnout. Být v bloku a takový souboj uhrát. Tahle prohra hodně mrzí, i když jsme hráli v Jablonci, což je velmi kvalitní soupeř. Ale měli jsme odjet s bodem."

O inkasovaném gólu

"Přesně si tu situaci nevybavuju. Propadli jsme ve středu, oni se dostali do té zóny mezi stoperem a obráncem. Ten náběh jsme nezachytili. Ale centr na zadní tyč, to musíme uhrát. Tam musíme vyskočit výš a jestli ten gól dal Pilař, nebo Kubista, to je ve finále úplně jedno. Kdyby tam byl jakýkoliv hráč, tak tu situaci musíme uhrát. Kór když se hrála 88. minuta. Tuhle situaci jsme neměli dopustit a měli jsme odjet minimálně s bodem, který by byl z Jablonce cenný."

O výkonu Yiry Sora

"Byl to ideální scénář pro něj. Přijít do druhého poločasu v případě, že po prvním uhrajeme solidní výsledek. To se podařilo. Proto tam šel, proto tam chodí čím dál, tím dřív. Má před sebou budoucnost, proto tady je a proto s ním pracujeme."

O výkonech letních posil

"Přivedli jsme kvalitní hráče. Lukáš Budínský se k nám připojil později, neabsolvoval ani větší část přípravných zápasů a byl dnes hozen do vody. Bylo to pro něj těžké, protože nám na posledních chvíli vypadly dva pilíře ze středu hřiště. Je to ale tak zkušený a kvalitní fotbalista, že si myslím, že to zvládl. I když jsme v prvním poločase v tom středu nebyli úplně silní v defenzivě, propadali jsme,  neměli jsme druhé míče. Tam měl soupeř víc prostoru, než měl mít. Ale myslím, že Lukáš Budínský to dneska zvládl a David Lischka taky. Ten si odehrál na pozici stopera své. Na inkasovaném gólu se podílí celá defenziva. Té situaci jsme měli zabránit. Jablonec měl na můj vkus spoustu situací, kdy obrana mohla reagovat lépe. Měli jsme mít kompaktnější. Takže nemyslím si, že by to bylo bez chyby, ale David podal výkon, na kterém může stavět a může se posouvat dále."

32
Lukáš
Budínský
4
Yira
Sor
12
Radovan
Murin
99
Ladislav
Almási
20
Jakub
Pokorný
6
Daniel
Tetour
33
Ondřej
Kukučka
13
Roman
Potočný
11
Nemanja
Kuzmanović
5
Adam
Jánoš
21
Jiří
Klíma
24
Jan
Juroška
9
David
Buchta
16
Jan
Laštůvka
22
Filip
Kaloč
17
Muhammed
Sanneh
30
Viktor
Budinský
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
25
Jiří
Fleišman
77
Gigli
Ndefe
66
Denis
Granečný
19
David
Lischka
23
Jaroslav
Svozil
8
Jaroslav
Harušťák
7
Ondřej
Chvěja