ne 28.2.2021
A-tým

Ondřej Smetana: Mužstvo má potenciál

V minulých měsících se mu povedlo vytáhnout herně i výsledkově do vyšších pater B-tým Baníku. Teď stojí před trenérem Ondřejem Smetanou podobný úkol. Ovšem na lavičce A-týmu, jíž nyní po odchodu trenéra Luboše Kozla spolu se svými asistenty Václavem Daňkem, Ivo Stašem a Janem Baránkem mladším velí. O této misi jsme si s Ondřejem Smetanou krátce popovídali.

Jak jste informaci, že jste pověřen vedením A-týmu, přijal?

Pokorně a zároveň zodpovědně. Jsem rád za důvěru, kterou mi tím vedení klubu dalo najevo. Určitě k této výzvě nechci přistoupit s myšlenkami, že dojedeme sezonu, a pak se uvidí.

Jak tedy?

Maximálně zodpovědně. Jde samozřejmě o to dostat mužstvo nahoru. I po psychické stránce. A ruku v ruce s tím se budeme snažit co nejvíce pracovat na herním zlepšení každého jednotlivého hráče. Na každém tréninku. To je cesta, kterou se chceme vydat.

Co o současném týmu soudíte?

Práci s ním teprve začnu, takže do podrobnějších věcí se pouštět zatím nebudu. V každém případě je to mužstvo, které má potenciál. Stejně tak jsem přesvědčen, že budeme mít v práci po trenéru Kozlovi na co navázat. Myslím si, že tady odvedl kus práce. S některými hráči si ale naopak budeme muset o práci, kterou momentálně v Baníku odvádějí, promluvit. I to bude součástí cesty, po které se chceme od prvního tréninku vydat. Myslím si, že tohle mužstvo má na to, aby hrálo dobrý a atraktivní fotbal.

11
Nemanja
Kuzmanovič
14
Pepe
Mena
22
Filip
Kaloč
8
Jakub
Drozd
21
Daniel
Holzer
7
Martin
Fillo
30
Viktor
Budinský
18
Tomáš
Zajíc
1
Radovan
Murin
24
Jan
Juroška
17
Muhammed
Sanneh
20
Jakub
Pokorný
15
Patrizio
Stronati
77
Gigli
Ndefe
31
Ondřej
Šašinka
5
Adam
Jánoš
9
David
Buchta
16
Jan
Laštůvka
13
Ondřej
Kukučka
23
Jaroslav
Svozil
6
Daniel
Tetour
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
25
Jiří
Fleišman